آیا ترامپ برکنار می شود؟

روزنامه جام جم پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۵

دولت دونالد ترامپ یک بار دیگر می رود تا در معرض استیضاح قرار گیرد. آن هم در شرایطی که به دلیل سیاست های نسنجیده در دو عرصه داخلی و خارجی با بحران های متعددی روبه روست. اختلافات درونی کابینه ترامپ که طی سه سال گذشته چند اخراجی داشته همچنان به قوت خود باقی است و گاهی از کنار گذاشته شدن جان بولتون و گاه از دعوای بین بولتون و پمپئو خبرهایی در رسانه ها منتشر می شود. این درحالی است که به گفته کارشناسان ترامپ خود به صورت فردی و کاملا شخصی سیاست هایش را مدیریت می کند و از طریق چند خط توئیت برای مهم ترین و کلان ترین سیاست های بین المللی در کوتاه ترین زمان ممکن تصمیم می گیرد.
بعد از مدتی که مساله استیضاح ترامپ به دلیل تبانی بین نمایندگان دموکرات و دولت ترامپ به نتیجه نرسید یک بار دیگر رسانه ها از دور جدید تلاش ها برای استیضاح او سخن به میان می آورند. به گزارش شبکه سی ان ان، کمیته امور قضایی مجلس نمایندگان آمریکا می گوید هفته جاری روند تحقیقاتی را کلید خواهد زد که هدف آن استیضاح رئیس جمهور این کشور است. چند روز بعد از انتشار خبری در رسانه وابسته به جمهوریخواهان در خصوص تحرکات کمیته امور قضایی مجلس نمایندگان آمریکا برای تحقیق درباره پرونده جنجالی روابط غیراخلاقی رئیس جمهور این کشور با دو زن، روز گذشته یک شبکه نزدیک به دموکرات ها این خبر را اعلام کرد و گفت: «کمیته (امور قضایی) مجلس نمایندگان هفته آینده اقدامات رسمی برای تحقیق در خصوص استیضاح را انجام می دهد.»
نحوه استیضاح
طبق قوانین آمریکا استیضاح از دو طریق زیر قابل انجام است: ۱-اعلام جرم دیوان عالی فدرال آمریکا علیه رئیس جمهور یا دیگر مقامات رسمی کشور و درخواست آن از کنگره برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار