مجمع انحلال سومین بانک نظامی کشور روز چهارشنبه پنجم آذرماه آینده برگزار می شود و در صورت برگزاری و عدم لغو این مجمع، موسسه اعتباری کوثر به عنوان سومین بانک، (موسسه) منحل و در بانک سپه ادغام می شود.

به گزارش بنکر ( Banker )، پیش از این نیز مجمع دو بانک حکمت ایرانیان و بانک مهراقتصاد در خردادماه گذشته برگزار و به صورت رسمی این دو بانک در بانک سپه ادغام شدند و تابلوهای آنها نیز تعویض شد.
از بین پنج بانک نظامی ادغامی در بانک سپه نیز سرنوشت دو بانک دیگر انصار و قوامین نیز تا دی ماه مشخص خواهد شد؛ زیرا پیش بینی شده مجمع بانک قوامین نیز در نیمه اول دی ماه امسال برگزار شود و به همین جهت تابلوهای شعب و استیکرهای درب ورودی شعب بانک های ادغامی در حال آماده سازی برای تکمیل فرآیند ادغام هستند تا به گفته همتی، رئیس کل بانک مرکزی، پرونده بزرگ ترین پروژه اصلاح ساختار نظام بانکی در کشور بسته شود.
5 آذر زمان ادغام موسسه کوثر
رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی که در صفحه فضای مجازی خود درباره ادغام بانک های نیروهای مسلح منتشر کرد، اعلام کرد که پروژه ادغام ۵ بانک وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه یکی از مهم ترین برنامه های اصلاح نظام بانکی بود که با تدبیر مقام معظم رهبری با جدیت آغاز و با یک کار فشرده به نتیجه می رسد. وی زمان برگزاری مجامع را ظرف یک ماه آینده اعلام کرد اما بانک های قوامین و انصار این بازه زمانی را تا دی ماه در نظر گرفته اند. رئیس کل بانک مرکزی همچنین افزود: در جلسه کمیته راهبردی ادغام ۵ بانک وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه به ریاست معاون اول رئیس جمهوری آخرین تصمیمات لازم درخصوص ادغام ۳ بانک و موسسه باقیمانده یعنی بانک های انصار و قوامین و نیز موسسه اعتباری کوثر اتخاذ و مقرر شد مجامع ادغام نهایی آنها ظرف یک ماه آینده برگزار شود. او ادامه داد: بانک سپه، با در برداشتن ۵ بانک وابسته به نیروهای مسلح، فعالیت های ...

سرخط اخبار