اخراج «جان بولتون» چه معنایی برای ایران دارد!؟

تابناک چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۴
بسیاری از ناظران بر این باورند که با برکناری جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا می توان انتظار تغییرات در سیاست های دولت آمریکا را داشت. در این رابطه، روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» در گزارشی نوشت: حضور بولتون در بالاترین سطح دولت ترامپ عملا مذاکره میان تهران و واشنگتن را غیر ممکن می ساخت. لذا، اخراج او از کاخ سفید می تواند یک تغییر بنیادین در سیاست خارجی ترامپ در قبال ایران ایجاد کند.

بسیاری از ناظران بر این باورند که با برکناری جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا می توان انتظار تغییرات در سیاست های دولت آمریکا را داشت.
به گزارش تابناک، در این رابطه، روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» در گزارشی نوشت: حضور بولتون در بالاترین سطح دولت ترامپ عملا مذاکره میان تهران و واشنگتن را غیر ممکن می ساخت. لذا، اخراج او از کاخ سفید می تواند یک تغییر بنیادین در سیاست خارجی ترامپ در قبال ایران ایجاد کند.
این رسانه آمریکایی افزود: تغییر بولتون دو هفته پیش از آغاز نشست مجمع عمومی نیز ممکن است زمینه را برای دیدار روحانی و ترامپ فراهم کند و در واقع می تواند یک پیام مثبت به ایران برای مذاکره تلقی شود.
شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی نیز نوشت: به نظر می رسد که تنش قابل توجهی بین جان بولتون و دونالد ترامپ وجود داشته است. از ابتدا جان بولتون با ترامپ مشکل داشت. بولتون یک گزینه نامناسب برای ترامپ بود. بولتون در رابطه با موضوعات نظامی بسیار تندرو و جنگ طلب است. او درباره تغییر نظام در ایران و کره شمالی صحبت کرده بود. او مخالف خروج نیرو های آمریکایی از سوریه بود. ترامپ خواهان خروج نیرو ها بود. در روز های اخیر ترامپ می خواست که طالبان را برای مذاکرات صلح به کمپ دیوید بیاورد، اما جان بولتون ضد این موضوع بود. به نظر می رسد که هم اکنون با رفتن بولتون می توانیم انتظار تغییرات در سیاست های دولت آمریکا را داشته باشیم.
«دیوید کالور»(David Culver) تحلیلگر مسائل آمریکا در باره اخراج جان بولتون از سمت مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا گفت : خارج شدن بولتون از کاخ سفید باعث تسیهل کاهش تنش ها برسیاست خارجی این کشور شده و سیاست خارجی واشنگتن را در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار