کارگروه کرونا در کاخ سفید اعلام کرد ویروس کرونا حتی با رعایت موارد بهداشتی در آمریکا می تواند جان ۱۰۰ هزار تا ۲۴۰ هزار نفر از شهروندان آمریکایی را بگیرد و تا نیمه خرداد ماه فروکش نمی کند.
به گزارش  راسخون ، دکتر دبرا برکس، هماهنگ کننده کارگروه کرونا در کاخ سفید اعلام کرد این کارگروه تخمین زده حتی اگر دستورالعمل های کنونی فاصله گذاری اجتماعی هم رعایت شود، ویروس کرونا می تواند جان ۱۰۰ هزار تا ۲۴۰ هزار نفر از شهروندان آمریکایی را بگیرد.
بر اساس مدل سازی های کارگروه کرونا در کاخ سفید، این ویروس در آمریکا تا اول ماه ژوئن (نیمه خرداد) فروکش نمی کند.
آخرین آمار نشان می دهد ۲۴ هزار و ۳۸۴ نفر در شبانه روز گذشته در آمریکا به تازگی به بیماری کرونا مبتلا شده و ۷۳۲ نفر از شهروندان آمریکایی نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.
این مقام آمریکایی طی نشست خبری به همراه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با درخواست از مردم این کشور برای تغییر شیوه زندگی، گفت برای اینکه با شیوع ویروس کرونا مقابله کنند لازم است تمام آمریکایی ها نقش خود در مقابله با گسترش آن را جدی بگیرند.
وی با بیان اینکه تخمین های ابتدایی از شیوع کرونا در آمریکا از کشته شدن ۱.۵ تا ۲.۲ میلیون آمریکایی حکایت داشت، گفت، اما این بدترین سناریو در شرایط نبود اقدامات برای کاهش سرعت شیوع از جمله فاصله گذاری اجتماعی بود.کاخ سفید: ۱۰۰ هزار تا ۲۴۰ هزار آمریکایی احتمالا قربانی کرونا می شوند
کارگروه کرونا در کاخ سفید اعلام کرد ویروس کرونا حتی با رعایت موارد بهداشتی در آمریکا می تواند جان ۱۰۰ هزار تا ۲۴۰ هزار نفر از شهروندان آمریکایی را بگیرد و تا نیمه خرداد ماه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار