مشهد- ایرنا- مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی خراسان رضوی گفت: با اجرای "قانون تابعیت" ثبت نام ۹ هزار و ۷۰۰ زن ایرانی مقیم این استان که سرپرست و دارای یک تا چهار فرزند از همسر خارجی هستند به منظور دریافت شناسنامه برای آنها آغاز شده است.

محمدتقی هاشمی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: اطلاع رسانی لازم در همین خصوص به این جمعیت از زنان توسط اداره کل اتباع و امور مهاجران خارجی خراسان رضوی انجام شده است.
وی ادامه داد: همچنین به سه هزار و ۷۰۰ فقره پرونده مربوط به مادران خراسانی دارای فرزندان حاصل از ازدواج با مردان تبعه خارجی به منظور اقدام برای ثبت نام تا پایان اسفند ماه آتی نوبت تعلق گرفته است.
مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی خراسان رضوی گفت: این افراد می توانند تا پایان اسفند ماه امسال با مراجعه به دفاتر هفده گانه خدماتی این اداره کل در مشهد و همچنین هفت دفتر پستی فعال در شهرهای نیشابور، تربت حیدریه، تربت جام و تایباد این استان برای ثبت نام مراجعه کنند و پرونده لازم را تشکیل دهند.
وی افزود: پرونده های زنان ایرانی دارای فرزند حاصل از ازدواج با مردان تبعه خارجی پس از رسیدگی و استعلام اولیه، به مراجع امنیتی ارجاع می شود.
هاشمی ادامه داد: پس از پایان سه ماه مهلت قانونی برای دریافت پاسخ از این مراجع، پرونده در صورت دریافت پاسخ مثبت به منظور صدور شناسنامه برای فرزندان مادران ایرانی در اختیار اداره کل ثبت احوال خراسان رضوی قرار می گیرد.
وی گفت: خراسان رضوی در انجام اقدامات اولیه به منظور صدور شناسنامه برای فرزندان مادر ایرانی و همسر تبعه خارجی در سطح کشور است بطوری که تاکنون در این استان به ۸۰۰ فقره پرونده در این زمینه رسیدگی و به مراجع امنیتی برای دریافت پاسخ ارسال شده است.
مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی خراسان رضوی افزود: با توجه به اینکه روندهای قانونی و اقدامات لازم در این خصوص به تازگی آغاز شده و با دقت در جریان است هنوز در خراسان رضوی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار