آمازون در خبری غیرمنتظره از اضافه شدن مک مینی به سرورهای AWS خبر داد. قیمت اینستنس های EC2 Mac گران است و امکان دسترسی به نسخه ی کامل مک مینی را فراهم می کند.

آمازون امروز مراسمی با محوریت خدمات تحت وب آمازون (AWS) برگزار کرد و در بخش آغازین آن، شگفتانه ی ویژه ای را شاهد بودیم. آمازون رسما اعلام کرد قصد دارد مک مینی اپل را به سرورهای ابری خود بیاورد. اینستنس های (Instance) جدید  EC2 که مبتنی بر سیستم عامل مک او اس (macOS) هستند و آمازون آن ها را EC2 Mac می نامد، درحال حاضر به صورت آزمایشی دردسترس قرار گرفته اند.
به لطف اضافه شدن اینستنس های جدید به سرورهای آمازون، توسعه دهندگان می توانند سیستم عامل مک OS را به سادگی بر بستر سرورهای ابری EC2 آمازون اجرا کنند؛ البته قیمت اینستنس ها قرار نیست ارزان باشد. گفتنی است اینستنس بخشی از سرور شامل پردازنده و حافظه ی مجازی است که دراختیار مشتریان قرار می گیرد.
آمازون می گوید جامعه ی هدف اینستنس های جدید مبتنی بر مک توسعه دهندگانی هستند که به دنبال توسعه و آزمایش نرم افزارهای مک و iOS در سرورهای ابری می گردند. آمازون می گوید به لطف اینستنس های جدید، می توان به نسخه ی کاملی از مک مینی از راه دور دست پیدا کرد و شکی نداریم که توسعه دهندگان خواهند توانست کارهای زیادی با این روش انجام دهند.
چندی پیش، اپل در مراسمی اختصاصی نخستین کامپیوتر های سری مک مجهز به پردازنده ی M1 را معرفی کرد که در بین آن ها،  نسل جدید مک مینی هم دیده می شود. درحال حاضر، آمازون قصد ندارد از مک مینی M1 استفاده کند و از مدلی مجهز به تراشه ی Core i7 اینتل سری کافی لیک (Coffee Lake) بهره می برد. مک مینی سرورهای آمازون تراشه ای با ۶ هسته ی حقیقی و ۱۲ هسته ی استدلالی است که سرعت کلاک پایه ی ۳٫۲ گیگاهرتز و سرعت کلاک بوست ۴٫۶ گیگاهرتز و ۳۲ گیگابایت حافظه ی رم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار