فقط ۳ دهک درآمدی بالای جامعه بسته حمایتی دولت را دریافت نمی کنند. رقم ریالی این بسته به حساب یارانه نقدی سرپرستان خانوار واریز می شود.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، در آخرین روز هفته قبل رئیس سازمان برنامه و بودجه جزییات کامل طرح حمایت نقدی دولت به خانوارهای غیرثروتمند را اعلام کرد. منابع این طرح از محل افزایش 50 تا 200 درصدی قیمت بنزین تأمین خواهد شد. بر اساس اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه امکان بررسی اعتراض افرادی که در دوره های قبل یارانه آنها قطع شده بود وجود دارد.
برای بررسی جزییات و نحوه واریز این کمک ریالی به حساب سرپرستان خانوار موضوع را از یک سخنگوی ستاد بودجه پیگیری کردیم. به گفته وی، فرایند شناسایی 18 میلیون خانوار غیرثروتمند و یا 60 میلیون ایرانی در حال حاضر تکمیل شده و اطلاعات آن در اختیار وزارت رفاه قرار گرفته است.
سخنگوی ستاد بودجه گفت: فرایند پایش و بررسی درخواستهای جدید برای واریز یارانه نقدی هر 6 ماه یک بار انجام می شود، بنابراین افراد می توانند اعتراض خود را برای دریافت یارانه نقدی ارائه کنند.
وی گفت: بر اساس هماهنگی های صورت گرفته بسته حمایتی دولت که جزییات آن از سوی سازمان برنامه و بودجه تهیه شده به حساب سرپرست خانوار که برای دریافت یارانه نقدی استفاده می شود واریز می شود.
نوبخت خبر داد: توزیع بسته حمایتی بین مردم
کاهش 20درصدی مصرف بنزین در نخستین روز اجرای طرح سهمیه بندی
عضو کمیسیون امور داخلی مجلس: افزایش قیمت بنزین قاچاق را کاهش می دهد
وی با بیان اینکه دولت قرار است به ١٨ میلیون خانوار کمک کند که منابع آن از محل مابه التفاوت افزایش قیمت بنزین است، گفت: همه افرادی که جزو سه دهک بالای درآمدی نیستند از این بسته حمایتی برخوردار خواهند شد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار