شیراز- نمایشگاه عکس جشنواره منطقه ای فیلم سروناز بعد از ظهر پنجشنبه در نخستین روز این جشنواره با حضور برخی عکاسان و صاحبان آثار، افشین بختیار داور بخش عکس جشنواره، آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، نمایشگاه عکس جشنواره منطقه ای فیلم سروناز بعد از ظهر پنجشنبه در نخستین روز این جشنواره با حضور برخی عکاسان و صاحبان آثار، افشین بختیار داور بخش عکس جشنواره، سهیلا عسکری مدیر امور جشنواره ای انجمن سینمای جوان و بهروز مرامی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افتتاح شد.
از مجموع ۱۱۹۲ تک عکس و ۳۸۵ مجموعه عکس تنها ۳۴ تک عکس و ۴ مجموعه به بخش نهایی این نمایشگاه راه یافته است.
افشین بختیار در حاشیه این رویداد هنری با بیان اینکه آثار ارسالی به این نمایشگاه از نگاهی خاص برخوردار بوده اند، گفت: افسوس می خورم که چرا باید این تعداد محدود عکس انتخاب شود؛ چراکه عکس های باکیفیت بسیاری به جشنواره ارسال شده بود و انتخاب از آن تعداد بسیار مشکل بود.
وی حاصل این نمایشگاه را عکس هایی درجه یک توصیف کرد و بیان داشت: از آنجا که تعداد عکس نهایی برای برپایی نمایشگاه از سوی دبیرخانه جشنواره اعلام می شود، این تعداد عکس مد نظر جشنواره بود که درواقع به معنای بد بودن یا فاقد کیفیت بودن سایر عکس ها نیست.
داور جشنواره سروناز عکس خوب را عکسی دانست که با نگاهی ویژه گرفته شود و اظهار داشت: عکس های دم دستی و تکراری بسیار گرفته شده است، اما آنچه یک عکس را از دیگر مجموعه ها متمایز می کند، همین نوع نگاه است و بسیاری از عکس های برگزیده در یک کادر موضوعات گوناگونی را در خود گنجانده اند.
بختیار عنوان کرد: حوزه عکس و نمایشگاه مربوط به آن را باید از سینما و دیگر حوزه ها به صورت مجزا برگزار کرد؛ گرچه اکثر کسانی که سینماگر هستند نگاه عکاسانه دارند؛ همچنین بهترین فیلمبردارها عکاسانی بوده اند که به عرصه فیلم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار