هدف تحقق رونق تولید و بهبود کسب و کار است

ایرنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۲
اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان با اشاره به برگزاری جلسات خود با فعالان اقتصادی، نمایندگان مجلس، مدیران کل ادارات و بازدید از شهرک های صنعتی استان، گفت: هدف ما تحقق شعار سال رهبر معظم انقلاب و رونق تولید، رفع موانع تولید و بهبود کسب و کار است.

عباس رضایی روز پنجشنبه در حاشیه هفتاد و چهارمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان در گفت و گو با ایرنا با اشاره به جنگ اقتصادی علیه ایران اظهارداشت: امسال از سوی رهبر معظم انقلاب سال رونق تولید نام گرفته است.
وی ادامه داد: تمام تلاش و هم و غم ما افزایش اشتغال و رونق تولید است و جلسات متعددی که در روزهای اخیر در استانداری و اتاق بازرگانی برگزار می شود در همین راستاست تا همه زمینه های لازم برای اجرایی شدن فرمان رهبری و مبارزه با جنگ اقتصادی دشمن فراهم شود.
استاندار اصفهان با اشاره به مصوبات امروز این جلسه تصریح کرد : در این جلسه تصمیماتی در خصوص تسهبلات بانکی و همچنین مباحث مالیاتی اخذ شد.
وی با بیان این که متاسفانه بانک های خصوصی کمتر در ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی فعال هستند، گفت: بر اساس مصوبات جلسه امروز شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی کمیته ای تشکیل شد تا مشکلات و نظرات تولید کننده و مدیران عامل بانک ها را بررسی و راهکارهایی برای تعامل بیشتر در نظر گرفته شود.
رضایی بیان کرد : به عنوان مثال بانک های خصوصی با توجه به دریافت کارمزد بیشتر، رغبت تولید کننده را برای دریافت تسهیلات کمتر می کند و از سویی دیگر نگرش این بانکها به بخش تولید کمتر است.
وی اضافه کرد : همچنین بسته حمایتی مالیاتی برای واحدهای تولیدی در 15 بند ارائه شد که 14 بند آن در این جلسه بحث و گفت و گو شد و به توافق رسید و یک بند آن به دلیل کمبود وقت به جلسه آینده موکول شد.
استاندار اصفهان گفت : هدف این بسته حمایتی پشتیبانی از واحدهای تولید و مودیان برای رفع مشکلات مالیاتی و حرکت به سمت تسهیل امور مالیاتی این واحدها و رفع موانع تولید است.
همچنین ...