برترین های جیمز باند

لوگوی برترینها برترینها . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۷:۳۸
شخصیت، وطن پرستی، کارایی و سبک زندگی مسحورکننده مامورِ ۰۰۷ همواره مخاطبان زیادی را در سراسر دنیا به تحسین واداشته است.

برترین ها - آرمان رمضانی : او مامور ویژه ای بی رقیب، جنتلمنی خوش لباس با تاثیری خاص روی خانم ها و از نظر بسیاری یک مرد بریتانیایی آرمانی به حساب می آید. از چاپ نخستین رمان جیمز باند در سال ۱۹۵۳ توسط یان فلمینگ تا ساخت اولین اثر سینمایی بر اساس این شخصیت در سال ۱۹۶۲ و البته تا زمان نگارش این مقاله؛ شخصیت، وطن پرستی، کارایی و سبک زندگی مسحورکننده مامورِ ۰۰۷ همواره مخاطبان زیادی را در سراسر دنیا به تحسین واداشته است.
به مناسبت حواشی زیادِ تازه ترین فیلم جیمزباند که آخرین نقش آفرینی دنیل کریگ در این فیلم محسوب می شود و همچنین داغ بودن بازار گمانه زنی درباره بازیگری که باید جیمزباند بعدی باشد؛ بد ندیدم باهم مروری بر بهترین جیمزباند ها در جنبه های مختلف داشته باشیم. پیش از پرداختن به موضوع اصلی مقاله شاید بد نباشد به یک موضوع دیگر هم بپردازیم. اشاره من به گستردگی تغییرات فرهنگی و حجم خودآگاهی اکثریت انسان ها از سال ۱۹۶۲ تا به امروز است. بسیاری از ما امروز اگر یکی ازفیلم های قدیمی جیمزباند را تماشا کنیم (برای مثال Goldfinger یا Live and Let Die) احتمالا شدت مردسالاری و نگاه جنسیت زده ای که جنس زن را همچون ابزاری به تصویر می کشد تعجبمان را برخواهد انگیخت.
این نگاه البته مختص به نویسندگان و کارگردانان جیمز باند نبود و این موضوع در بسیاری از آثار سینمایی آن دوران دیده می شود. اما نکته جالب توجه و خوشحال کننده اینجاست که در طی این ۶۰ سال افکار عمومی در دنیا از آن نگاه عجیب و غریب به زن، امروز به جایی رسیده که دیگر پیشنهاد زن بودن جیمز باند بعدی (صرف نظر از عملی شدن یا نشدن این موضوع) پیشنهادی معقول و به جا بنظر می رسد.
بهترین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار