مذاکرات آمریکا و طالبان روی میز 360 درجه

فارس نیوز چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۳
جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «360 درجه» به بررسی مذاکرات اخیر بین آمریکا و طالبان می پردازد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «افغانستان» همواره منطقه ای جذاب برای ایالات متحده بوده است و سران این کشور هیچ گاه علاقه خود برای حکم رانی بر این منطقه را مخفی نکردند. از زمان جنگ آمریکا و افغانستان و حضور چندین ساله نیروهای آمریکایی در این کشور تا به امروز، ورود به افغانستان یک معمای لاینحل برای روسای جمهور آمریکا بوده است.
مذاکرات بین آمریکا و طالبان چند ماهی است که دنبال می شود و آمریکایی ها با سیاست حل مشکلات افغانستان، گزینه مذاکره را پیشنهاد داده اند. این موضوع در حالی است که اغلب سیاستمداران افغانی، تنها راه حل برای مشکلات کشورشان را تعامل افغانی- افغانی می دانند و هر گونه مذاکره با آمریکا را اشتباهی بزرگ قلمداد می کنند.
برنامه این هفته «360 درجه» به بررسی این مذاکرات پرداخته و با نمایش بدعهدی های ایالات متحده در مذاکره با ایران و کره شمالی، سرانجام این گفتگوها را از منظر کارشناسان به تصویر می کشد.
«360 درجه» مجموعه مستندهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است که با توجه به اتفاقات و سوژه های مهم هر هفته با تهیه کنندگی و کارگردانی محمدهادی نعمت اللهی، جمعه ها ساعت 21:30 از شبکه مستند سیما پخش می شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار