چرا فایل پیش فروش آپارتمان ناگهان در تهران زیاد شد؟

ایسنا دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۰
«تمایل به پیش فروش در گروهی از بسازوبفروش ها که تا همین یک فصل پیش انگیزه ای برای این اقدام نداشتند، افزایش پیدا کرده است. پیش فروش ها در حال حاضر با قیمت نوسازهای فروش رفته، در حال عرضه است. واسطه های ملکی می گویند اگر بین قیمت پیش فروش و قیمت نوسازهای فروش رفته، «فاصله معنادار» به وجود نیاید، قفل یک طرفه معاملات در بازار دوم مسکن باز نخواهد شد.»

به گزارش ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «بازار دوم معاملات مسکن با حباب جدید در قیمت ها روبه رو شد. تحقیقات میدانی از مناسبات جدید در بازار پیش فروش واحدهای مسکونی در پایتخت نشان می دهد: تمایل به پیش فروش در گروهی از بسازوبفروش ها که تا همین یک فصل پیش انگیزه ای برای این اقدام نداشتند، افزایش پیدا کرده است. پیش فروش ها در حال حاضر با قیمت نوسازهای فروش رفته، در حال عرضه است. واسطه های ملکی می گویند اگر بین قیمت پیش فروش و قیمت نوسازهای فروش رفته، «فاصله معنادار» به وجود نیاید، قفل یک طرفه معاملات در بازار دوم مسکن باز نخواهد شد.
بررسی های جدید از تازه ترین تحولات بازار مسکن شهر تهران از شکل گیری حباب تازه در بازار دوم معاملات مسکن ناشی از چرخش رفتار بسازوبفروش های پایتخت به سمت عرضه زودهنگام واحدهای در حال ساخت به بازار خبر می دهد. در حالی که به دنبال افزایش عمق رکود در بازار معاملات مسکن هم اکنون حجم قابل توجهی از فایل های مربوط به آپارتمان های آماده فروش بدون متقاضی باقی مانده و عملا در شرایط فعلی خریداری برای آنها وجود ندارد تعداد قابل توجهی از سازنده ها و بسازوبفروش های پایتخت دست کم به ۴ علت عمده تاکتیک خود را در بازار مسکن تغییر داده اند.
تغییر رویکرد این سازنده ها در روزهای اخیر موجب شده است تعداد فایل ها و آگهی های پیش فروش مسکن که دست کم طی یک سال گذشته به فایل های کمیاب و در برخی مناطق نایاب تبدیل شده بود به طور ناگهانی افزایش پیدا کند و بازار پیش فروش مسکن که حداقل از سال ۹۷ تا ماه گذشته عملا به حالت تعطیل درآمده بود، بار دیگر از سمت عرضه واحدهای مسکونی فعال شود. این تغییر رویکرد از سوی دیگر به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار