عراقچی: هیچ تماسی با دولت بایدن نداشته ایم و هیچ قصدی هم برای آن نداریم

لوگوی خبرگزاری تسنیم خبرگزاری تسنیم . شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۱:۵۱
معاون وزیر امور خارجه کشورمان در گفت و گو با یک روزنامه ایتالیایی تاکید کرد: هیچ برجام پلاس، هیچ توافق جدید، هیچ مذاکرات جدید درمورد برجام وجود نخواهد داشت.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، سید عباس عراقچی در گفت وگو با «لارپوبلیکا» درباره انتقال قدرت در آمریکا و حمله طرفداران ترامپ به کنگره اظهار داشت: ما موضع خاصی در برابر این انتقال قدرت بین دو دولت نداریم. فقط منتظریم ببینیم رئیس جمهور جدید آمریکا چگونه می خواهد مواضع اشتباه ترامپ را تصحیح کند. آنچه در جریان حمله به کنگره دیدیم باعث طرح این سئوال می شود که آیا واقعآ همین آمریکاست که می خواهد به دنیا یاد بدهد "حاکمیت قانون" و دموکراسی چیست؟ آنچه در واشنگتن اتفاق افتاد چهره واقعی دموکراسی آمریکایی را به ما نشان می دهد. اکنون روشن شده است که آنها هیچ حقی ندارند که به هیچکس در دنیا بگویند که مشکلات سیاسی در خانه خودشان را چگونه حل کنند.
معاون وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به این پرسش که بایدن به زودی باید تصمیم بگیرد با برجام چه بکند. تقاضاهای شما کدام است؟ گفت: درخواست ایران واقع گرایانه است و عبارتست از اینکه آمریکا تحریم ها را بردارد و به توافق هسته ای بازگردد. من آلترناتیو دیگری نمی بینم. ما با حسن نیت مذاکره کردیم و با حسن نیت به برجام عمل کردیم. دیگر نوبت دولت جدید آمریکاست که اشتباهات دولت پیشین را جبران کند. برای بازگشت به توافق هسته ای، باید تمام تحریم ها را لغو کنند. ما آماده انجام تمام تعهدات ذیل برجام هستیم به شرطی که امریکایی ها هم به تعهدات خود عمل کنند و تحریم ها را بردارند.
این دیپلمات کشورمان همچنین در پاسخ به این سوال که آیا تماس های محرمانه ای با دولت جدید آمریکا داشته اید؟ اظهار داشت: خیر. هیچ تماسی نداشته ایم و هیچ قصدی هم برای آن نداریم. طبیعتآ منتظریم که کاملأ در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار