کارگران میادین میوه و تره بار شیفت بندی می شوند

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۲
کارگران میادین میوه و تره بار شیفت بندی می شوند

اعتمادآنلاین| سید سعید راد مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که چرا امسال میادین میوه و تره بار مثل سال گذشته تخفیف ویژه برای اقلام اساسی نداشته است، گفت: تخفیف هایی که امسال داشته ایم، شامل اقلام اساسی هم شده است. همه کالاهای ما مثل برنج، حبوبات، قند و شکر و میوه جات شامل این تخفیف ها شده است. امسال تخفیف ها را در کل کالاها اعمال کردیم. اکنون قیمت سیب، نارنگی، پرتقال، گوجه، خیار، سیب زمینی، پیاز و ... 30 تا 47 درصد پایین تر از سطح شهر است.
وی درخصوص چگونگی واگذاری غرفه ها گفت: اکنون غرف تنها از طریق مزایده واگذار می شوند. ساز و کار به شکلی شده که هیچ نوع دخل و تصرفی در واگذاری غرف نباشد.
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری ادامه داد: قبلا کار اینگونه نبود، اکنون چند سال است که واگذاری از طریق مزایده اتفاق می افتد. قبلا واگذاری از طریق تعیین قیمت کارشناسی صورت می گرفت، اما اکنون که از طریق فراخوان مزایده غرفه واگذار می کنیم، همه می توانند در آن شرکت کنند. در مورد بعضی از غرفه ها مقرر می شود واگذاری فقط به تولیدکننده ها باشد و وزارت کشاورزی یا اتحادیه معرفی می کند و باز بین آن افراد هم مزایده برگزار می شود.
راد در مورد غرفه های تک محصولی گفت: این غرفه ها دو ماهه هستند و هر دو ماه یک بار عرضه می شود.
وی در پاسخ به این سوال که آیا مزایده و حضور واسطه ها سبب افزایش قیمت نمی شود، گفت: چرا فروش ما در روز 300 هزار نوبت افزایش یافته است؟ این یعنی سازمان میادین توانسته خدمات خوبی ارائه کند. رئیس جمهور از شهردار تهران به خاطر میادین میوه و تره بار تشکر کرد. مبلغ اجاره تنها 6 درصد ...

[ مشاهده متن کامل کارگران میادین میوه و تره بار شیفت بندی می شوند اعتماد آنلاین ]

آخرین اخبار اعتماد آنلاین