سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران پاسخ خود را با حداکثر درد به آمران، طراحان و عاملان ترور شهید فخری زاده خواهد داد.

به گزارش مشرق، سعید خطیب زاده سخنگوی دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران امروز (سه شنبه) در نشست هفتگی با خبرنگاران ضمن تشریح آخرین تحولات در حوزه سیاست خارجی، به سوالات مطرح شده پاسخ داد.
*گزارشی موثق از حمله به سردار سپاه دریافت نکرده ایم
سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی درباره ادعای مطرح شده مبنی بر حمله پهپادی به یکی از سرداران سپاه پاسداران در مرز عراق و سوریه عنوان کرد: گزارشی از این موضوع نشنیدیم و بیشتر خبرسازی به نظر می آید. باید سخنگوی ستادکل در این خصوص اظهار نظر کند و هیچ خبری در این خصوص به صورت موثق دریافت نکرده ایم.
* واکنش ها به ترور شهید فخری زاده
خطیب زاده درباره واکنش ها به ترور شهید فخری زاده عنوان کرد: در شهادت دکتر فخری زاده حجم بالای محکومیت را از کشورهای مختلف در حوزه های جغرافیایی دریافت کردیم. در حوزه خلیج فارس جز یک کشور بقیه محکوم کردند. برخی با کلمات جدی محکوم و در تماس های تلفنی برخی بسیار با شدت این اقدام را محکوم کردند. در حوزه کشورهای همسایه و متحدان ایران حتی کسانی که متحد ایران نبودن، البته همانطور که وزیر خارجه گفت برخی از کشورهایی که داعیه داران حقوق بشر هستند انتظار می رفت جدی تر محکوم کنند ولی طبیعی است یک سر این داستان به برخی سیاست های مورد حمایت خود آنها برگشته است و ضمن اینکه نمی توانند محکوم نکنند در عین حال از برخی کلمات استفاده کردند که مورد انتقاد ما بود در باب دعوت به خویشتنداری که از نظر ما دعوت کمتر از انتظار است.
وی با بیان اینکه موج محکومیت ادامه دارد، اظهار داشت: همه به طور جدی می دانند انگشت این محکومیت به سمت رژیم اشغالگر قدس است.
*اقدامات صورت گرفته در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار