میل به سرمایه گذاری در استان سمنان شدت گرفته است

خبرگزاری مهر چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۸
به گزارش خبرنگار مهر ، حشمت الله عسگری غروب چهارشنبه در جلسه بررسی مشکلات بانکی برخی واحدهای تولیدی با حضور معاون بانک صنعت و معدن کشور به میزبانی استانداری سمنان ضمن بیان اینکه با توجه به فعالیت واحدهای بسیار بزرگ و خوب در استان باید به حوزه صنعت توجه بیشتری شود، ابراز داشت: بر اساس اطلاعات و آمار میل به سرمایه گذاری در استان سمنان به شدت در حال افزایش است و باوجود تحریم ها قراردادهای منعقدشده در شهرک صنعتی به نسبت سال ۹۶ حدود یک و نیم برابر رشد داشته است. وی بابیان اینکه افزایش میل سرمایه گذاری در استان سمنان را مطلوب خواند و افزود: مساحت زمین هایی که توسط شهرک های صنعتی استان که به صاحبان صنایع واگذارشده است نیز، بالغ بر ۲.۵ برابر رشد را نشان می دهد و تعداد جوازهای صادرشده نیز دو برابر افزایش پیداکرده است. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه همکاری بین مسئولان استانی و مساعدت بانک های عامل در کسب این موفقیت های مذکور اثرگذار بوده است، ابراز داشت: عموم واحدهای موفق استان به دنبال طرح توسعه ای هستند و به واقع می توان گفت شرط حیات این واحدها در تکمیل کردن ...

به گزارش خبرنگار مهر ، حشمت الله عسگری غروب چهارشنبه در جلسه بررسی مشکلات بانکی برخی واحدهای تولیدی با حضور معاون بانک صنعت و معدن کشور به میزبانی استانداری سمنان ضمن بیان اینکه با توجه به فعالیت واحدهای بسیار بزرگ و خوب در استان باید به حوزه صنعت توجه بیشتری شود، ابراز داشت: بر اساس اطلاعات و آمار میل به سرمایه گذاری در استان به شدت در حال افزایش است و باوجود تحریم ها قراردادهای منعقدشده در شهرک صنعتی به نسبت سال ۹۶ حدود یک و نیم برابر رشد داشته است.
وی بابیان اینکه افزایش میل سرمایه گذاری در استان سمنان را مطلوب خواند و افزود: مساحت زمین هایی که توسط شهرک های صنعتی استان که به صاحبان صنایع واگذارشده است نیز، بالغ بر ۲.۵ برابر رشد را نشان می دهد و تعداد جوازهای صادرشده نیز دو برابر افزایش پیداکرده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه همکاری بین مسئولان استانی و مساعدت بانک های عامل در کسب این موفقیت ها اثرگذار بوده است، ابراز داشت: عموم واحدهای موفق استان به دنبال طرح توسعه ای هستند و به واقع می توان گفت شرط حیات این واحدها در تکمیل کردن زنجیره های تولید آن ها است.
عسگری بابیان اینکه اجرای صادرات از استان سمنان، انجام گردش مالی از طریق شبکه بانکی استان و مالیات قطعاً به سود واحدهای صنعتی، بانک ها و مجموعه استان خواهد بود، تصریح کرد: واحدهای تولیدی می بایست در صورت صادرات کالا، صادرات خود را حتماً باید در استان سمنان اظهار کنند و همچنین انجام گردش مالی واحدهای صنعتی از طریق شبکه بانکی استان، یکی از الزامات بهره مندی این واحدها از تسهیلات است.
وی اضافه کرد: مالیات نیز مقوله مهم دیگری است که پرداخت ...

سرخط اخبار