گروه اقلیتی از احزاب اپوزیسیون ونزوئلا با ورود به مذاکرات با دولت نیکولاس مادورو بدون مشارکت رهبر اپوزیسیون تحت حمایت آمریکا توافق کردند که این فرسایش تلاش های خوان گوآیدو برای حفظ ائتلافی برای مقابله با دولت سوسیالیست کاراکاس محسوب می شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این توافق در مراسمی با حضور دیپلمات های خارجی به امضای نمایندگان چندین حزب اپوزیسیون و مشاوران ارشد نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا رسید و به صورت تلویزیونی پخش شد.
این اولین شکاف چشمگیر در کمپ ضد مادورو از زمان اعلام "ریاست جمهوری موقت" از سوی خوان گوآیدو، رهبر کنگره تحت کنترل اپوزیسیون است. او ماه ژانویه اتهاماتی در رابطه با انتخاب دوباره مادورو مطرح کرد و فورا از سوی آمریکا و بیش از ۵۰ کشور به رسمیت شناخته شد.
تیموتئو زامبرانو، از قانونگذاران اپوزیسیون که این توافق را امضا کرد، منتقد تلاش هایی به رهبری احزاب بزرگتر ضد مادورو است. او مستقیما به نام گوآیدو اشاره نکرد، اما گفت: من و دیگران به دنبال بازیابی زمان از دست رفته به دلیل جاه طلبی برخی و اشتباهات تمامی افراد هستیم. ما از دولت های این منطقه و جهان خواسته ایم تا در این روند گوش فرادهند، ارزش قائل شوند و حمایت کنند.
این مذاکرات روی تشکیل هیات انتخاباتی ونزوئلا و همچنین یافتن راهکاری برای بن بست ایجادشده به دنبال تشکیل مجلس موسسان حامی دولت برای رقابت با کنگره تحت کنترل اپوزیسیون تمرکز خواهد داشت.
دست کم چهار تن از رهبران اپوزیسیون برای امضای این توافق برای برگزاری گفت وگوها در تلویزیون دولتی حاضر شدند؛ گرچه آن ها نماینده کمتر از یک دهم کرسی های مجلس ملی ونزوئلا هستند. به گفته کارشناسان، آن ها قدرتی به مراتب کمتر از احزابی مانند "اراده مردم" گوآیدو دارند.
گوآیدو عصر دوشنبه در مراسمی جداگانه ای گفت، از دیدگاه او مذاکرات جانبی با احزاب اپوزیسیون اقلیت "مانوری" است که دولت مادورو از پیش برای اختلاف افکنی در میان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار