ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل صداوسیمای خراسان شمالی گفت: این سازمان با برنامه های ویژه ای از جمله《 قبول باشه》 در افطار مهمان خانه های روزه داران در ماه مبارک رمضان است.

حمید قربانی جم در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: «قبول باشه» کاری از سیمای شبکه اترک است که به تهیه کنندگی سید ابراهیم مسبوق برنامه ای 50 دقیقه ای را قبل از افطار روی آنتن می برد.
وی ادامه داد: این برنامه با بخش هایی همانند تا بهشت (گزارش از افرادی که با از خودگذشتگی در زندگی به همنوعان خود کمک کرده اند)، گزارش مردمی ، دعوت از کارشناسان مذهبی، احکام رمضان، بهداشت و تغذیه در ماه مبارک رمضان با توجه به شرایط خاص، درهمین نزدیکی (ارتباط با ستاد دیه زندانیان غیرعمد و انجمن حمایت از بیماران خاص باهدف معرفی خیرین و تشویق برای کمک رسانی)، مسابقه قرآنی، دعای روزهای ماه مبارک رمضان، ادعیه، پخش اذان مغرب همراه روزه داران می شود.
وی افزود: «تاج بندگی» نیز عنوان برنامه ای 70 دقیقه ای به تهیه کنندگی حسین علیزاده است که از سیمای شبکه اترک در ایام ماه مبارک رمضان هر سحر تا اذان صبح همراه با روزه داران می شود.
قربانی جم یادآورشد: این برنامه شامل بخش های مختلف و متناسب مانند کلام مجری (گفتارهای ادبی و عارفانه)، شب زنده داران (معرفی مشاغل شبانه که در طول سحرگاهان ماه رمضان مشغول کار هستند)، سحر خوانی (استفاده از مداحان سراسر استان به تفکیک هر شهر به صورت زنده)، پزشکی (آداب غذا خوردن در سحر)، دعای سحر (به شکل گرافیکی)، آداب سحر(معرفی ادعیه ، احکام )، گلشن راز ( شرح دعای ابو حمزه ثمالی)، مناجات (مناجات های آوازی با غزل های عارفانه شاعران در برنامه به صورت ضبطی)، اذان صبح ( شامل اذان ،نماز ،دعا و شرح دعای روز )، پخش بخش هایی از برنامه قبول باشه افطار است.
وی خاطرنشان کرد: صدای اترک نیز با ویژه برنامه های « قبول باشه» و « سروش سحر » ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری