ایسنا/همدان وزیر نیرو با بیان اینکه تأمین انرژی و منبع آب مطمئن و پایدار برای استان همدان مورد توجه و تأکید وزارت نیرو است، گفت: تلاش می کنیم موضوع تأمین انرژی و منبع آب مطمئن و پایدار برای همدان در دولت فعلی به نقاط روشن و پایداری برسد البته در بخش برق سازوکار خوبی انجام شده است و در درصدد هستیم از لایحه بودجه ۹۹ بتوانیم راهکارهای مناسب تری را تدارک ببینیم تا تحصیل منابع را داشته باشیم.

رضا اردکانیان سه شنبه یکم بهمن در آیین افتتاح پروژه های شبکه توزیع برق کشور در همدان اظهار کرد: در بخش آب، جدا از آب شرب همدان که در اولویت است، گشایش هایی در رابطه با تأمین آب صنایع صورت گرفته به طوریکه بعد از سال ها موفق شدیم اصلاحیه برای دستورالعمل مواد ۲۷ و ۲۸ مربوط به آب های زیرزمینی صادر کنیم که از جمله قادر شدیم هشت میلیون مترمکعب در کشور از محل برخی صرفه جویی ها و انسداد چاه های غیرمجاز تخصیص جدید بدهیم که دو میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب آب زیرزمینی از محل صرفه جویی های صورت گرفته به استان همدان ابلاغ شده است.
وی یادآور شد: سه میلیون مترمکعب پساب برای منطقه ویژه اقتصادی و ۶۰۰ هزار مترمکعب نیز به پتروشیمی هگمتانه اختصاص یافته البته توسعه استان مستلزم تأمین آب و انرژی کافی و اصلاح الگوی مصرف است.
وزیر نیرو افزود: امروز در استان همدان سه پروژه مهم نیروگاه خورشیدی ۷ مگاواتی، نیروگاه مقیاس کوچک و مجموعه پروژه های شبکه های توزیع برق به ارزش ۱۶۰ میلیارد تومان در قالب پروژه های بزرگ شرکت توزیع برق افتتاح شد.
وی با اشاره به پویش هر هفته الف-ب-ایران و با بیان اینکه تا پایان سال ۲۲۷ پروژه بزرگ با ۳۳ هزار میلیارد تومان در کشور افتتاح خواهد شد، تصریح کرد: قطار پویش هر هفته الف-ب-ایران در هفته سیزدهم به گاهواره تاریخ و تمدن ایران زمین رسیده است و امسال توانستیم ۴۳۰۰ پروژه مهم را در بخش توزیع صنعت برق را به بهره برداری برسانیم که از این محل ۷۲۱ هزار مشترک جدید به خانواده برق کشور اضافه شد.
اردکانیان با بیان اینکه ۳۸ میلیون مشترک برق در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: طرح های بزرگ اصلاح و بهینه سازی شبکه های برق، هوشمندسازی اتوماسیون ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار