کارشناسان و کنگره نسبت به انگیزه واقعی اقدام ترامپ علیه سپاه نگرانند

دریافت خبر : دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴
شبکه ان بی سی با بررسی انگیزه های دولت آمریکا برای اقدام علیه سپاه، این کار را یک ژست نمادین توصیف کرد و گزارش داد: کارشناسان و کنگره نگران اند که این اقدام می تواند گامی در جهت فراهم کردن زمینه مناقشه نظامی با ایران باشد.

آفتاب نیوز :
 شبکه خبری ان بی سی در این باره می نویسد: زمانی که مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا تصمیم دولت ترامپ برای تروریستی دانستن بخشی از نیروی نظامی ایران را اعلام کرد، گفت که دولت به شکلی ساده تنها یک واقعیت را به رسمیت شناخته است اما منتقدان نگران اند که این اقدام می تواند بخشی از یک تلاش برای فراهم کردن دلایل کافی و ایجاد زمینه قانونی مناقشه نظامی با ایران باشد.
رند پاول سناتور دموکرات روز چهارشنبه گذشته در یک جلسه با حضور پمپئو گفت: من نگران این هستم که دولت نمی تواند به صراحت بگوید که به شما قدرت داده نشده است. من به روشنی می گویم که کنگره اختیار و این قدرت را به شما نداده که بدون اجازه وارد جنگ با ایران شوید.
دولت ترامپ هفته گذشته به طور رسمی نام سپاه پاسداران ایران را در فهرست سازمان های تروریستی خارجی قرار داد. این اولین بار است که دولتی در آمریکا ارتش رسمی کشوری خارجی را در این فهرست می گنجاند. سپاه پاسداران در حال حاضر نیز هدف تحریم های وزارت خزانه داری و امورخارجه قرار دارد.
به گفته برخی کارشناسان، به همین دلیل است که اقدام اخیر علیه سپاه بیشتر یک ژست نمادین محسوب می شود، چراکه اختیارات اقتصادی، قضائی و مهاجرتی جدیدی برای دولت که تاکنون از آن بهره مند نبوده است را فراهم نمی کند. برایان هوک، نماینده وزارت امورخارجه آمریکا در امور ایران گفت: است، هدف از این اقدام دور کردن هرچه بیشتر سرمایه گذاری (خارجی) از ایران است.
اما این اقدام نگرانی هایی را مبنی بر این به وجود آورده است که معرفی کردن سپاه به عنوان یک گروه تروریستی بخشی از تلاش دولت آمریکا برای فراهم کردن زمینه حمله به نیروهای ایران به ویژه در عراق ...

[ مشاهده متن کامل کارشناسان و کنگره نسبت به انگیزه واقعی اقدام ترامپ علیه سپاه نگرانند آفتاب نیوز ]