گروه استان ها- با ابتکار صورت گرفته از سوی مخترع مشهدی، قیمت نهایی کاشی و سرامیک به طرز محسوسی کاهش می یابد.

- اخبار استانها -
به گزارش تسنیم از مشهدمقدس، صنعت کاشی و سرامیک در این سال ها با پیشرفت فراوانی در تولید دستگاه ها منطبق بر فناوری روز دنیا بوده است. برخی پیشرفت های این حوزه که در تکنولوژی صنعت کاشی و سرامیک حاصل شده، زمینه ساز تکامل زیبایی و فنی کاشی و سرامیک در 5 ساله گذشته بوده و سبب شده پیشرفت این بخش شتاب قابل توجهی داشته باشد.
مهدی احمدی متولد سال 62 و ساکن مشهد است. وی دوره ارشد و دکتری خود را در رشته شیمی معدنی در دانشگاه مشهد گذراند و 20 مقاله ISI و 15 سمینار داخلی ارائه کرده و پس از آن تصمیم گرفت برای عملیاتی کردن مقالات خود و انجام کار های بنیادی وارد صنعت شود تا روش های تولید مواد معدنی را بهینه سازی و بومی سازی کند.
وی می گوید: تاکنون توسط یک تیم 45 نفره در شرکت دانش بنیان "درفش کاویان" روی سنگ معدن کروم و باریوم و در نهایت روی سنگ معدن استرانسیوم کار های زیادی انجام دادیم.
این مبتکر جوان بیان داشت: ایران ذخایر بزرگی در زمینه سلستین دارد و میزان این ذخایر 2 میلیون تن با عیار 75 تا 95 درصد سولفات استرانسیم برآورد شده است. هرچند سولفات استرانسیم در صنعت آنچنان دارای مصرف نیست اما به صورت کربنات استرانسیم در اموری نظیر ساخت لامپ تلویزیون کاربرد دارد.
طرح مخترعان ایرانی برای ارتباط حداقلی کادر درمان با بیماران کرونایی/ کاهش آمار مخترعان به دلیل موانع موجود
حرکت پژوهشگر مشهدی در مسیر استقلال کشور/ قانونی برای حمایت از مخترعین وجود ندارد
امام جمعه همدان: تلاش جهادی مخترعان جوان سبب رشد عالی جمهوری اسلامی در حوزه نظامی است
احمدی ادامه داد: سلستین به تنهایی بسیار خاک بی ارزشی است و در کشور ما هیچ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار