تهران- ایرنا- معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: عرضه ۱۵۳ هزار دستگاه خودرو به بازار تا پایان سال در برنامه های فروش فوق العاده خودروسازان قرار دارد.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، مهدی صادقی نیارکی روز سه شنبه درباره گرانی خودرو در بازار اظهار کرد: نخستین وظیفه  وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه خودرو، توجه به تولید و عرضه خودرو از طریق ساماندهی وضع موجود خودروسازان است، این وزارتخانه با پیگیری موضوعات درصدد تداوم تولید در این شرکت ها است.
معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تولید به ریال نیاز داشته و در حوزه قطعات وارداتی نیازمند ارز است، افزود: پس از پیگیری تداوم تولید در خودروسازی ها، وزارت صمت نحوه عرضه خودرو به بازار را پیگیری می کند که برای تحقق این مهم برنامه ای تحت عنوان «عدالت در توزیع و واقعی کردن تقاضا» تدوین شده است.
عرضه ۱۵۳ هزار دستگاه خودرو به بازار تا پایان سال در برنامه های فروش فوق العاده خودروسازان
صادقی نیارکی خاطرنشان کرد: مقرر است تا پایان سال ۱۵۳ هزار دستگاه خودرو با تحویل سه ماهه، (ماهانه حدود ۲۵ هزار دستگاه) در برنامه فروش فوق العاده خودروسازان به بازار عرضه شود تا بخشی از تقاضای بازار پاسخ داده شود.
گرانی خودرو ناشی از نقدینگی و سوداگری است
صادقی نیارکی با بیان اینکه فاصله حاشیه بازار و قیمت های مصوب توسط شورای رقابت ناشی از نقدینگی و سوداگری است و این امر موجب رشد چشمگیر قیمت خودرو شده است، ادامه داد: این موضوع در طرحی که در کمیسیون صنایع و معادن مجلس تحت عنوان طرح ساماندهی و تحول بازار خودرو در دست بررسی دارد، پیگیری می شود، ما نیز پیشنهادات مشخصی مانند عایدی سرمایه و گسترش پایه های مالیاتی جدید داریم تا خودرو به دست مصرف کننده واقعی به عنوان کالای مصرفی بادوام برسد.
وی تصریح کرد: در تلاش هستیم با همکاری با کمیسیون صنایع و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار