ایسنا نوشت: رئیس جمهوری آمریکا افشا کرد که کشورش نباید جنگ های خاورمیانه را آغاز می کرد.

به گزارش شبکه خبری ان بی سی نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از امضای توافق صلح میان رژیم صهیونیستی، امارات و بحرین افشا کرد که بزرگ ترین اشتباه آمریکا حمله به عراق بود.
وی افزود: آمریکا بدون جنگ و تلفات صلح را در خاورمیانه برقرار خواهد کرد. نه عراق و نه صدام، دیکتاتور این کشور مسبب فروپاشی برج های دوقلو در حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی نبودند.
ترامپ خاطرنشان کرد: پس از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی در نیویورک، جورج بوش، رئیس جمهوری وقت آمریکا معتقد بود که این عراق بوده که به آمریکا حمله کرده و به همین خاطر نیروهای آمریکایی را برای جنگ با دولت بغداد به این کشور عربی اعزام کرد.
منتقدان نیز می گویند که دولت آمریکا می دانست که این حمله تروریستی توسط عراق انجام نشده اما به آن به عنوان بهانه ای برای انجام تغییر رژیم در این کشور عربی نیاز داشت.
ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود، ژنرال هایی را که مخالف برنامه اش برای صلح در خاورمیانه هستند، محکوم کرد.
وی گفت: تام فرایدمن از روزنامه نیویورک تایمز هفته گذشته مقاله های فوق العاده ای را درباره کاری که من در خاورمیانه کردم، نوشت. فردی همچون جیمز ماتیس هرگز نمی توانست این کار را انجام دهد چرا که همه آنها اقدامات قدیمی و منسوخ شده را انجام می دادند. اتفاقی که امروز در رابطه با امارات، بحرین و اسرائیل رخ داد، مردم حتی تصورش را نیز نمی کردند و در حال حاضر کشورهای عربی دیگری در این منطقه هستند که می خواهند خیلی زود به این توافق بپیوندند. ما در خاورمیانه شاهد صلح خواهیم بود.
ترامپ افزود: این صلح بدون جنگ و تلفات و بدون آنکه سربازان جوان و فوق العاده ...

سرخط اخبار