۳ طرح جهاد کشاورزی در قائمشهر افتتاح می شود

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۶

به گزارش خبرنگار مهر ، مجید جعفری عصر پنجشنبه همزمان با هفته جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگاران، اظهار کرد: سه طرح با اعتباری بالغ بر ۵ هزار و ۵۱۰ میلیون ریال در هغته جهادکشاورزی شهرستان قائم شهر افتتاح خواهد شد.
وی در خصوص جزئیات این طرح ها توضیح داد: این طرح ها شامل لاینینگ کانال انتقال آب روستای ابجر با ۸۰ بهره بردار و اعتبار یک هزارو ۲۶۰ میلیون ریال، بند انحرافی سر دهنه صنم رود با اعتبار ۲ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال و بهره برداری سه روستا و ۱۷۰ خانوار و لاینینگ کانال انتقال آب روستای دوک با اعتبار یکهزارو ۷۵۰ میلیون ریال و بهره برداری ۴۰ خانوار است.
جعفری برآورد اوایه خسارت سیل فروردین ماه سال جاری به اراضی کشاورزی قائم شهر را ۴۶ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: ۵۸۹ نفر کل خسارت دیدگان هستند که تاکنون ۱۳۵ پرونده شامل ۴۳ نفر در بحث باغی و ۹۳ نفر در بحث زراعی تکمیل و یه سازمانهای مریوطه ارسال شد.
وی در خصوص پرداخت خسارت به محصولات باغی، گفت: ۴ هزارو ۶۷۹ میلیون ریال شامل ۲ هزارو ۴۰.۸ میلیون ریال بلاعوض و یکهزارو ۲۸۸.۲ میلیون ریال تسهیلات کم بهره به آسیب دیدگان محصولات باغی پرداخت شد.
مدیر جهادکشاورزی قائم شهر در خصوص قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین های کشاورزی، بیان کرد: ۲۰۳ مورد معرفی تغییر کاربری غیر مجاز داشتیم که ۱۳۴ مورد مطابق تبصره ماده ۲ به صورت داوطلبانه از سوی مالکین اعلام که تخریب شد.
جعفری از شناسای ۶۲ هکتار اراضی بایر، خبر داد و گفت: این زمین ها در حال مدیریت هستند و ۱۵ هکتار از اراضی شیب دار آن بصورت یارانه ای برای کشت گلابی، کنار و ازگیل به مردم داده شد.
وی به اعطای ۱۶ ...

سرخط اخبار