تهران- ایرنا- روابط عمومی سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان در پی برخی اخبار رسانه ای پیرامون انتشار گزارش مالی این جشنواره، توضیحاتی را منتشر کرد.

بر همین اساس و پیرو تحلیل ها و نوشته هایی که طی روزهای اخیر در پی اعلام گزارش عملکرد مالی سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان (در راستای سیاست شفاف سازی سازمان سینمایی) در برخی سایت ها و کانال های خبری منتشر شده بود، بر خود لازم می داند برای تنویر افکار عمومی و تصحیح برخی برداشت های ناصواب نکاتی را متذکر شود.
۱- سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان بر اساس «هزینه یابی بر مبنای فعالیت» انجام شده است و در مقایسه با ادوار گذشته جشنواره نه تنها افزایش هزینه قابل توجهی نداشته بلکه به نسبت افزایش تورم و چالش های اقتصادی سال جاری، بر اساس مستندات موجود، در بسیاری موارد همراه با کاهش و صرفه جویی بوده است.
۲- نمایندگان محترم افکار عمومی توجه دارند که گزارش های مالی ارائه شده مثل هر گزارش مالی دیگری در یک جشنواره سینمایی، بر مبنای «تعداد روز عملکرد» و «تعداد نیروی انسانی فعال در هر بخش» قابل تحلیل است.
۳- صورت های مالی اساسی بنیاد سینمایی فارابی و جشنواره فیلم کودک که طبق استانداردهای حسابداری در پایان هر سال مالی تنظیم و توسط حسابرس مستقل حسابرسی می شود، قاعده مشخص و استانداردی دارد. اما خبرنگاران و اهالی محترم رسانه، می توانند خوانشی بر اساس نگاه و سلیقه خود به این گزارش ها داشته باشند. به عبارت دیگر، فرمت ارائه گزارش و «درج عناوین کلی» در گزارش مذکور، سبب شده تا دوستانی که، چه بسا عامدانه، به دنبال «حاشیه سازی» هستند، این عناوین و اعداد را مبنای مطالبه قرار دهند و گروهی دیگر نیز، بر اساس آنچه با دیدن اعداد به ذهنشان متبادر شده، نسب به برخی وجوه این رویداد بدگمان شوند.
۴- به عنوان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار