برخی کشور ها برای نظارت بر تجمع های غیرقانونی از پهپاد استفاده می کنند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، روزنامه اینترنتی رأی الیوم نوشت: در حالی که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان تا پایان هفته کنونی احتمالا به نیم میلیون نفر خواهد رسید، کشور های مختلف، استفاده از پهپاد برای کنترل شیوع این بیماری را آغاز کرده اند.
 اگر شهروندان به توصیه های بهداشتی عمل نکنند، هیچ کشوری در جهان نمی تواند شیوع ویروس کرونا را کنترل کند.
ایتالیا، فرانسه و بلژیک اجرای تدابیر اضافی در جنگ علیه «دشمن بشریت» یعنی ویروس کرونا را آغاز کردند و برای نظارت بر تجمع های غیرقانونی از پهپاد استفاده می کنند. در این کشور ها فقط یک نفر از هر خانواده می تواند برای خرید مواد غذایی و کالا های ضروری از خانه خارج شود.
این تدابیر در انگلیس هم هر روز سختگیرانه تر می شود و ۷۵۰۰ پزشک و پرستار بازنشسته به کار فرا خوانده شدند تا پیش از رسیدن سونامی مبتلایان به ویروس کرونا، به خدمت بازگردند.
در حالی که در آغاز شیوع ویروس کرونا در مدت ۶۷ روز، شمار مبتلایان به ۱۰۰ هزار نفر رسید، فقط در چهار روز گذشته شمار مبتلایان ۱۰۰ هزار نفر دیگر افزایش یافت و به ۴۰۰ هزار نفر رسید و سازمان جهانی بهداشت به همین علت زنگ خطر را به صدا آورد. به ویژه آنکه پیش بینی می شود شمار مبتلایان در جهان تا پایان این هفته به نیم میلیون نفر برسد. ویروس کووید- ۱۹ توانست بیش از یک میلیارد نفر را در ۵۰ کشور جهان خانه نشین کند.
نخست وزیر انگلیس هم این خطر را درک کرد و از مردم این کشور خواست مانند مردم در دیگر کشور های اروپایی، در خانه هایشان بمانند.
نخست وزیر انگلیس تأکید کرد هیچ کشوری در جهان نمی تواند با تعداد زیاد مبتلایان تعامل داشته باشد زیرا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار