تجاوز پهپادی به بیروت

ایمنا پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴
مهم ترین اخبار و تحولات سیاسی امروز در منطقه غرب آسیا را در بسته خبری ایمنا (خاورمیانه) بخوانید.

به گزارش  ایمنا ، برگزیده اخبار و مرور تحولات خاص سیاسی منطقه طی بیست و چهار ساعت گذشته را می توانید در بسته خبری پیش رو مطالعه کنید:
آنکارا: بعید است آمریکا ما را تحریم کند
در آستانه سفر «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه به نیویورک برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد و دیدار با همتای آمریکایی خود در حاشیه این نشست، یک مقام ارشد ترکیه ای گفت: بعید است آمریکا ترکیه را به دلیل خریدن سامانه پدافندی «اس-۴۰۰» از روسیه تحریم کند.
این مقام ترکیه ای که نامش فاش نشده و تنها از او به عنوان «یک مقام ارشد ترکیه» نام برده شده است، گفت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بیش از پیش به چرایی اقدام ترکیه در خرید اس-۴۰۰ پی برده است.
وی با اشاره به تهدیدهای مقام های مختلف آمریکایی علیه ترکیه برای اعمال تحریم به دلیل خرید این سامانه روسی گفت: «پیش بینی من آن است که [تحریم های آمریکا علیه ترکیه] اجرا نشوند. او (ترامپ) کاملا در جریان این موضوع که ما چطور اس-۴۰۰ ها را خریدیم، قرار دارد».
رویترز برای اطلاع از موضع دولت آمریکا در رابطه با احتمال تحریم ترکیه به کاخ سفید رجوع کرده، اما کاخ سفید از هرگونه اظهارنظر در این رابطه امتناع کرده است. هفته گذشته «استیو منوشین» وزیر خزانه داری آمریکا از بررسی اعمال تحریم ها علیه ترکیه به دلیل خرید اس-۴۰۰ خبر داده بود، اما گفت که هنوز تصمیمی در این رابطه گرفته نشده است.
مقام ارشد ترکیه ای در ادامه مصاحبه خود با رویترز، به سفر اخیر «ویلبر راس» وزیر بازرگانی دولت ترامپ به آنکارا اشاره کرد و گفت که اعمال تحریم واشنگتن علیه آنکارا با توافق اخیر برای تقویت روابط اقتصادی دو طرف به ۱۰۰ میلیارد دلار ...

سرخط اخبار