رئیس جمهور آمریکا در ادامه اقدامات خصمانه این کشور علیه ایران از صدور دستور اجرائی خود در این خصوص خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه کاخ سفید، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز و متعاقب کنفرانس مطبوعاتی تعدادی از مقامات این کشور در خصوص اقدامات خصمانه واشنگتن علیه تهران به صدور دستور اجرائی در این خصوص مبادرت ورزید.
رئیس جمهور آمریکا در این دستور اجرائی علیه تهران مدعی «مسدود کردن اموال افرادی خاص در ارتباط با فعالیت های تسلیحات متعارف ایران» شده است.
ترامپ در بخشی از این دستور اجرائی با طرح ادعاهائی مضحک آورده است: من امروز اقدامات تازه ای را برای محدود کردن تلاش های هسته ای، موشکی بالستیک، و جنگ افزارهای متعارف ایران انجام می دهم. دولت من هرگز اجازه نخواهد داد که ایران سلاح هسته ای داشته باشد. ما همچنین هرگز به ایران اجازه نخواهیم داد که با عرضه مقادیر بیشتری از موشک های بالستیک و جنگ افزارهای متعارف، جهان را به خطر بیاندازد!
بیانیه مذکور در ادامه می افزاید: من برای اطمینان یافتن از این که چنین اتفاقی روی نمی دهد، فرمان اجرایی جدیدی را صادر می کنم، و به این ترتیب، ضمن بازگرداندن تحریم های سازمان ملل متحد علیه ایران، بر بیش از ۲۴ نهاد و فرد، که از فعالیت های هسته ای، موشکی، و مرتبط با تسلیحات متعارف ایران پشتیبانی می کنند، تحریم های جدید و کنترل صادرات اعمال می کنم.
ترامپ در دستور اجرائی خود اضافه کرد: دولت من امروز تحریم های جدیدی علیه ۲۷ نهاد و فرد مرتبط با شبکه اشاعه ای ایران وضع کرده است. این اقدامات سازمان انرژی اتمی ایران، گروه صنعتی شهید همت و ۲ موسسه به دلیل مشارکت در انتقال و تهیه سلاح های متعارف را هدف قرار می دهد.
دستور اجرائی مذکور به دنبال ناکامی واشنگتن در جلب نظر اعضای شورای امنیت در خصوص ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار