رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: مهم ترین سیاست لایحه بودجه سال ۱۳۹۹، جبران کاهش قدرت خرید مردم در قالب مهار تورم، استمرار پرداخت یارانه ها و افزایش حقوق است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
هجدهمین و آخرین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، به ریاست محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور معاونان و مدیران در محل سازمان مذکور برگزار شد.
نوبخت در این جلسه اظهار کرد: به یاری خداوند متعال و همکاری همه دستگاه های کشور و نیز اهتمام شبانه روزی مجموعه همکاران این سازمان، لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، در وقت مقرر تدوین و تنظیم شد و هفدهم آذرماه از سوی رئیس جمهور محترم تقدیم مجلس شورای اسلامی می شود.
وی افزود: این لایحه با همراه ۱۹ جلد پیوست تقدیم مجلس خواهد شد و لایحه مذکور به لحاظ مقطع زمانی، نوع تهیه و تنظیم و نیز اهداف و رویکرد ها با لوایح سال های گذشته متفاوت است.
وی تصریح کرد: مهم ترین سیاست لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، موضوع جبران کاهش قدرت خرید مردم است که در قالب مهار تورم و استمرار پرداخت یارانه ها و پرداخت های جبرانی و نیز افزایش حقوق و دستمزد و همچنین همسان سازی حقوق بازنشسته ها متبلور خواهد شد.
نوبخت در ادامه اظهارات خود تأکید کرد که در سال آینده هیچ نوع افزایش قیمتی در کالا ها و خدمات اعمال نخواهد شد و نیز هزینه ها از طریق پول پرقدرت تأمین نخواهد شد و دارو و کالا های اساسی با همان ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی تأمین می شود.
وی همچنین یکی از اهداف مهم بودجه سال آینده کل کشور را تقویت تولید و اشتغال برشمرد و گفت: تدوین و تنظیم بودجه متناسب با قانون محاسبات عمومی انجام شده و پیش بینی منابع و مصارف واقع بینانه بوده و با کم ترین میزان وابستگی به منابع نفتی لحاظ شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار