کمبود ویتامین D در بدن مشکلات بسیاری در پی خواهد داشت. در این مطلب می توانید علائم کمبود این ویتامین را بشناسید که در صورت نیاز سریع تر به پزشک مراجعه کنید.
هر چند تنها راه اندازه گیری میزان دقیق ویتامین D آزمایش خون است؛ اما داشتن برخی علائم به شما هشدار می دهد که با کمبود ویتامین D مواجه هستید، در نتیجه باید با پزشک مشورت کرده و آزمایش دهید. هم اکنون میزان ویتامین D طبیعی موجود در غذاها پایین بوده و حتی غذاهای تقویتی نیز ویتامین مورد نیاز بدن را تامین نمی کنند. با همه این صحبت ها، ویتامین D یک ویتامین با قاعده نیست. در واقع یک هورمون استروئید است که بیشترین مقدار آن از طریق قرار گرفتن فرد در معرض نور خورشید به دست می آید. از آن جا که کمبود ویتامین D در بدن مشکلات بسیاری درپی دارد، از شما دعوت می کنیم این مطلب مجله دلتا را بخوانید تا با نشانه های کمبود این ویتامین آشنا شوید.
۶ علائمی که نشان می دهد کمبود ویتامین D دارید:
۱. رنگ پوست تیره
آفریقایی ها به شدت در معرض خطرند. افراد با رنگ پوست تیره، ۱۰ برابر بیش تر از افراد با رنگ پوست روشن باید در معرض آفتاب قرار بگیرند. طبق نظر دکتر Holick رنگدانه های پوست افراد به عنوان یک کرم ضد آفتاب طبیعی عمل می کند و لازم است افراد برای تامین این ویتامین بیشتر در معرض نور خورشید باشند.
۲. استخوان درد
طبق گفته دکتر Holick بسیاری از افرادی که برای درد (به ویژه درد همراه با خستگی) به دکتر مراجعه می کنند، دچار فیبرومیالژیا یا سندرم خستگی مزمن هستند. بسیاری از این ها نشانه هایی از کمبود ویتامین D است. دردهای استخوانی همراه با خستگی، این هشدار را می دهد که احتمالا شما به کمبود ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار