آی اسپورت – مهلت پنج روزه ای که حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال برای معرفی سرمربی تیم ملی تعیین کرده بود، فردا به اتمام می رسد. یعنی باید از صبح روز شنبه، 5 بهمن ماه 98 منتظر معرفی جانشین مارک ویلموتس بلژیکی باشیم که به دلیل پرداخت نشدن به موقع مطالباتش قرارداد خود را با فدراسیون فوتبال ایران فسخ کرد تا تیم ملی با چالش هایی جدی مواجه شود. یک چالش بحث فسخ قرارداد اوست و چالش دیگر انتخاب سرمربی، آنهم در شرایطی که وضعیت تیم ایران در جدول گروه C انتخابی جام جهانی 2022 قطر چندان قابل اطمینان نیست.
یکی از جدی ترین گزینه ها که می توانست انتخاب مطلوبی برای تیم ملی باشد، برانکو ایوانکوویچ بود که علاوه بر شناخت خوب از فوتبال ایران، کارنامه موفقی هم از خود به جا گذاشته بود. با این حال این مربی کروات که تیم ملی ایران را سال 2006 به جام جهانی برد، راهی عمان شد تا عملاً از بین گزینه ها کنار برود. البته به نظر می رسد مذاکره بدون نتیجه با برانکو هم به دلیل پیشنهاد او برای دریافت سالیانه 200 هزار دلار بود که باعث شد فدراسیون فوتبال قید حضور این مربی کروات در ایران را بزند.
پس از خروج برانکو از میان گزینه ها، نام دو مربی داخلی به صورت جدی برای هدایت تیم ملی مطرح شد که علی دایی در صدر اخبار بود و امیر قلعه نویی هم گزینه دیگر به حساب می آمد. هرچند علی دایی و امیر قلعه نویی هرگونه مذاکره با فدراسیون فوتبال را تکذیب کردند. با این حال بهاروند علاوه بر این دو گزینه، اعلام کرد یک گزینه خارجی هم مدنظر فدراسیون فوتبال قرار دارد.
در این بین بهاروند در واکنش به این مسئله که آیا گزینه خارجی فدراسیون فوتبال ایتالیایی است، این موضوع را تکذیب ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار