فرمانده انتظامی پایتخت با بیان اینکه در 5 روز گذشته، 67 هزار تذکر لسانی به افراد داده شد تا از ماسک استفاده کنند، گفت: اعمال قانون از امروز جدی تر شده و 42 مورد نیز تا این لحظه به علت ماسک نزدن اعمال قانون شده اند.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در نشست مشترک با علیرضا زالی رئیس ستادمقابله با کرونا در تهران در مراسم تجلیل از شهدای عرصه سلامت ناجا، گفت: یکی از برنامه های پلیس در هفته نیروی انتظامی هم افزایی میان مدافعان سلامت و امنیت در کشور است.
وی افزود: دو نعمت بزرگی که خدا به ما داده است سلامت و امنیت است، تا بیمار نشده و تا وقتی ناامنی را مشاهده نکنیم به خوبی، قدر آنها را نخواهیم دانست.
رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: در ماه نخست شیوع کرونا ، طومار محتکرین لوازم بهداشتی را در هم پیچیده و اجازه ندادیم اموال ضروری مردم را جمع کرده و از آن سوء استفاده کنند.
وی گفت:ما در ایام نوروز توانستیم آنچه که ستاد ملی مقابله با کرونا خواسته و مقرر کرده بود را به صورت کامل انجام دهیم که نمونه بارز آن 13 فروردین بود که از روز قبل آن پلیس پای کار بود.
فرمانده انتظامی پایتخت با اشاره به اینکه به صورت تمام و کمال همراه بخش های سلامت هستیم، اعلام کرد: در هفته اول اجباری شدن ماسک مقرر شد صرفا تذکر دهیم؛ تمام رده های پلیس به خط شده اند؛ در 5 روز گذشته 67 هزار تذکر لسانی به مردم داده شد تا از ماسک استفاده کنند؛ به  زودی تذکرها تمام خواهد شد و اعمال قانون خواهیم کرد. 
سردار رحیمی با اشاره به اینکه در چند روز گذشته بیش از 10 هزار ماسک میان اقشار مختلف توزیع شده است، عنوان کرد: از 7929 واحد صنفی بازدید شده است که 275 واحد صنفی به دلیل عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی با دستور قضایی پلمب شدند، اعمال قانون از امروز جدی تر شده است و 42 مورد نیز تا این لحظه به علت ماسک نزدن اعمال قانون شده اند. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار