احمدی نژاد: درمورد کاندیداتوری در انتخابات، از نظرات مردم تبعیت می کنم / اگر من بودم هرگز زیر بار امضای برجام نمی رفتم / مگر اجماع جهانی علیه ایران وجود داشت؟ معنی قطعنامه، اجماع جهانی نیست / چه چیزی را فریز کنیم؟ همه چیز را از دست داده ایم

انتخاب شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۹
محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران در پاسخ به این سوال که «آیا برنامه ای برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری دارید؟» گفت: «نه، ما از نظرات مردم تبعیت می کنیم.»

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران در پاسخ به این سوال که «آیا برنامه ای برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری دارید؟» گفت: «نه، ما از نظرات مردم تبعیت می کنیم.»
به گزارش «انتخاب»، احمدی نژاد در گفت وگو با خبرگزاری آناتولی از توافق هسته ای ایران با 5+1 انتقاد کرد و افزود: اگر من بودم هرگز این توافق را امضا نمی کردم. من هرگز زیر بار امضای چنین چیزی نمی رفتم، اما خب شرایط متفاوت است.
احمدی نژاد در این گفت وگوی تفصیلی ضمن ارزیابی مسائل مهم روز و تنش در منطقه درباره دخالت انگلیسی ها نیز گفت: درباره انتخابات ایران اظهار نظر می کنند. مگر ما آمدیم در کشور شما؟ مگر ما آمدیم در کنار خاک شما پایگاه بزنیم؟
مشروح گفت وگوی «آناتولی» با محمود احمدی نژاد به شرح زیر است:
- مهلت ایران به اروپا در خصوص گام دوم کاهش تعهدات رو به پایان است و به آغاز گام سوم نزدیک می شویم. ارزیابی شما از تأثیر کاهش تعهدات در وصول مطالبات برجامی ایران چیست؟ آیا این کاهش تعهدات باعث خواهد شد که اروپا به تعهدات خود جامه عمل بپوشاند؟
اول باید ببینیم برجام چه بود. برجام را می توان یک سری تعهدات یک طرفه از سوی ایران دانست که از بین رفتنش نیز دستاورد قابل توجهی برای هیچ یک از طرفین نیست. معتقدم پایه و اساس گفت وگوهایی که به برجام ختم شد، نادرست بود. در همه دنیا هم همین شرایط حاکم است؛ هرگاه پایه و اساس گفت وگوها درست انتخاب شود، نتیجه خوبی به دست می آید. گفت وگوها، توافق ها و قراردادها باید بر مبنای عدالت، احترام و شناسایی حقوق رسمی دو طرف باشد. هر قراردادی که فاقد این شرایط باشد، شاید در کوتاه مدت اجرایی شود اما قطعا ...

سرخط اخبار