دو برنامه پرمخاطب «عصر جدید» و «دورهمی» در شب های نوروز ۹۹ در حالی در یک ساعت روی آنتن می روند که همپوشانی پخش آن ها، فضایی رقابتی به نفع شبکه ها اما به ضرر تلویزیون ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، ساعات پایانی شب همیشه باکس برنامه های پربیننده تلویزیون بوده است و ساعت ۲۳ به تعبیری گلدن تایم یا زمان طلایی تلویزیون برای نمایش بهترین آثارش محسوب می شوود. پیک تماشای تلویزیون به همین آخر شب برمی گردد که خانواده ها در روزهای عادی سال به خانه برمی گردند و در کنار هم می توانند به یک کار دسته جمعی بپردازند و معمولا این اتفاق دسته جمعی تماشای تلویزیون در منازل است. به همین دلیل است که معمولاً بهترین برنامه ها و پربیننده ترین تولیدات سیما در این باره زمانی پخش می شوند.
برنامه ای مثل «خندوانه» هم تا مدت ها رکورد برنامه پربیننده تلویزیون را در همین بازه زمانی به خود اختصاص داد و پخش آن از شبکه نسیم در این بازه زمانی بارها دیگر برنامه ها در دیگر شبکه ها را تحت الشعاع قرار داد.
حالا و در شبهای نوروز ۹۹ و دوران سفارش به خانه نشینی مخاطبان، دو برنامه پربیننده سیما هر شب و در همین ساعت به پخش می رسند و مخاطب قاعدتاً باید برای تماشای یکی از این دو، دست به انتخاب بزند.
برنامه «عصر جدید» در شبکه سه با اجرا و کارگردانی احسان علیخانی و برنامه «دورهمی» در شبکه نسیم با اجرا و کارگردانی مهران مدیری دو برنامه پربیننده تلویزیونی شب های نوروز هستند که پخش شان با یکدیگر همپوشانی دارد.
پیش از نوروز هر کدام از این برنامه ها هم حاشیه های فراوانی برای تولید در فضای کرونایی و برای حفظ تماشاگرانشان در استودیو داشتند که در نهایت «عصر جدید» دو قسمت را بدون تماشاگر ضبط کرد و «دورهمی» تماشاگرانش را از تصاویر آرشیوی برنامه های قبلی به ضبط های جدید اضافه کرد.
این دو برنامه که هر دو در ساعت پیک تماشای تلویزیون در کنداکتور قرار گرفته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار