به گزارش آنا، رضا باقری اصل در مورد ماهیت و کارایی «سامانه جامع تجارت» اظهار کرد: این سامانه ذینفعان مختلفی دارد. اولین ذینفع سامانه جامع تجارت، حاکمیت است و دستگاه های دولتی می توانند با استفاده از این سامانه فعالیت های تجاری را شفاف سازی کنند. باتوجه به وضعیت کنونی که در تأمین ارز و برخی منابع با مشکلاتی مواجه هستیم می توان مدیریت یکپارچه ای را در سامانه جامع تجارت در کشور به وجود آورد.
وی افزود: ذینفع دوم در این سامانه کسب وکارها در تمامی زمینه ها هستند. سامانه جامع تجارت در زنجیره تجارت داخلی و بین المللی بر کسب وکارها اثر مستقیم می گذارد. در فرایند واردات برخی از کالا ها، اجناس واسطه ای هستند و با استفاده از آن ها کالا های مختلفی تولید می شود که حتی می توان آن ها را صادر کرد. کسب وکارهای ایرانی می توانند در حوزه هایی نظیر ثبت و سفارش کالا، مدیریت نقدینگی و زنجیره تولید از این سامانه استفاده کنند. در حقیقت این سامانه پل ارتباطی تجارت داخلی و بین المللی است.
این سامانه قرار نیست جای مدیران را بگیرد
دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات بیان کرد: ذینفع سوم در سامانه جامع تجارت عموم مردم هستند. این سامانه قرار نیست جای مدیران را بگیرد بلکه به همه کاربران کمک می کند تا در فرایندهای تجاری دقیق تر تصمیم بگیرند. مشکلی که تاکنون کشور با آن مواجه بوده است عدم همکاری بین دستگاه های مختلف است. به عنوان مثال بخشی از زنجیره تجارت خارجی در حوزه وظایف وزارت صمت بخشی در اختیار وزارت اقتصاد و قسمتی دیگر نیز در کنترل بانک مرکزی بود.
باقری اصل عنوان کرد: به دلیل پیچیدگی فرایندهای اداری و اختلاف نظر بین مسئولان دستگاه های مختلف موانع ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار