قدردانی حوزه علمیه اصفهان از اعزام قاریان برتر به نقاط محروم برای ترویج کرسی های تلاوت

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۵
مسئول قرآن و تهذیب حوزه های علمیه استان اصفهان از اعزام قاریان برتر به شهرستان ها و نقاط محروم اصفهان برای ترویج کرسی های تلاوت قدردانی کرد.

- اخبار استانها -
حجت الاسلام حسن غزالی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان ، با اشاره به برگزاری چهل و دومین دوره مسابقات ملی قرآن کریم در شهر اصفهان، اظهار داشت: این مسابقات مایه برکات معنوی در اصفهان است و حضور افرادی که در عرصه قرآنی فعالیت دارند و عموم مردم، به ویژه جوانان در این مسابقات به عنوان استفاده و استماع کلام وحی می تواند آثار بسیار خوبی به ویژه برای کسانی که در این عرصه کار کرده اند، داشته باشد.
وی افزود: این مسابقات فرصت خوبی است تا افرادی که در این عرصه حرفی برای گفتن دارند همچنین نوجوانان و جوانان قرآنی شهر از این بستر استفاده کنند و عموم مردم هم با کلام وحی انس خود را بیشتر نمایند.
مسئول قرآن و تهذیب حوزه های علمیه استان اصفهان با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب پیرامون برگزاری کرسی های تلاوت در بین مردم و استماع قرآن کریم گفت: خواندن و استماع قرآن با توجه به اینکه در قرآن نیز سفارش به این امر شده موضوعیت دارد و روایات و توصیه بزرگان نیز در این باره وارد شده است.
وی خاطرنشان کرد: این مسئله هم می تواند جنبه آموزشی داشته باشد و علاوه بر آن از طریق مسابقات جوانان و نوجوانان و به ویژه افرادی که در حال کار در این حوزه هستند با آخرین دستاوردهای فنی تلاوت و مباحث قرآنی آشنا می شوند.
غزالی ادامه داد: قرار گرفتن در فضای مسابقات موجب انس یافتن عموم مردم با قرآن کریم و کلام وحی و رسیدن به بطن قرآن که همان اهل بیت(ع) عصمت و طهارت است.
وی با اشاره به اثر آموزش قرآن کریم در دوران کودکی و بیان روایتی از امیرالمومنان(ع) در این باره اظهار داشت: امیرالمومنین(ع) به امام حسن (ع) می فرماید: " تعلیم را با قرآن آغاز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار