پرک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد هر چند قدمتی کمتر از همه پارک های کشور دارد اما در همین مدت کوتاه کارهای خوبی در آن صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج یکی از استان هایی که با تاخیر نسبت به سایر استان ها موفق به راه اندازی پارک علم و فناوری شد استان کهگیلویه و بویراحمد بود.
استانی که آخرین پارک علم و فناوری در آن ایجاد شد و از این حیث نسبت به سایر استان ها عقب ماند اما بنا به ضرب المثل قدیمی ماهی را هر گاه از آب بگیری تازه است.
اکنون تعدادی شرکت دانش بنیان در زمینه های مختلف در این پارک فعالیت می کنند و مراکز رشد نیز فعال است و تصمیم گیری های خوبی برای ایجاد فضای فیزیکی مورد نیاز مراکز رشد شده که آخرین آن تصمیم گیری در خصوص مرکز رشد گچساران بود.
خبرهای خوشحال کننده و امیدبخشی از فعالیت ها و اقدامات پارک علم و فناوری استان در آخرین نشست شورای برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد داده شد.
در همین دوره شیوع ویروس کرونا در مراکز رشد و پارک علم و فناوری استان تهیه مواد ضد عفونی کننده و همچنین ساخت دستگاه تولید ماسک n95 و ضد عفونی پهپادی از اقدامات خوبی بود که توسط شرکت های دانش بنیان صورت گرفت و نوید دهنده روزهای خوب برای استان است.
اما در این بین مشکلاتی نیز وجود دارد که موجب شده در راه انجام وظایف خود با مشکل روبرو شوند که از آن جمله موضوع فضاهای مورد نیاز است که برای مثال به گفته رئیس پارک علم و فناوری استان 15 هسته فناور در گچساران متقاضی فعالیت هستند و فضای لازم را در اختیار ندارند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری