رئیس انجمن صنفی صنعت تایر اقدام اخیر برای ایجاد سامانه فروش تایرهای سواری را باعث افزایش احتکار کالا درانبارهای نامشخص دانست

الزام شبکه فروش تایرهای تولید داخل برای ثبت تبادلات خود درقالب سامانه ویژه لاستیک های سواری تولید داخل، بازار را برای باز شدن درهای واردات آماده می کند. این را دکتر محمدرضا تقی گنجی، رئیس انجمن صنعت تایر ایران می گوید و معتقد است چنین تصمیم های اشتباهی در زمینه عرضه تایر و دخالت در روند سنتی عرضه و تقاضای این محصول آبی است که به آسیاب کارخانه های تایرسازی چینی ریخته می شود.
وی در گفت وگو با «دنیای خودرو» از نگارش دستورالعمل برای ثبت خرید و فروش تایرهای سواری تولید داخل درسامانه ای که با همین هدف درحال طراحی است خبر داد و گفت: «متاسفانه مسئولان مربوطه بدون مشورت با متولیان صنعتی که ۸۵ درصد از نیاز بازار کشور به تایرهای رادیال سواری را تولید و تامین می کنند، دست به چنین اقدامی زده اند و توجهی به عواقب این تصمیم نداشته اند.»
گنجی باتاکید بر اینکه ۸۵ درصد از نیاز بازار ایران به تایرهای رادیال سواری از طریق تولیدات داخلی تامین می شود، گفت: «تنها ۱۵درصد از تایرهای رادیال سواری از طریق واردات تامین می شود که آن هم مربوط به تایر خودروهای گران قیمت و لوکس است. »
رئیس انجمن صنفی صنعت تایر اقدام اخیر برای ایجاد سامانه فروش تایرهای سواری را باعث افزایش احتکار کالا درانبارهای نامشخص دانست و گفت: «با اجرایی شدن این طرح، بخش عمده ای از تایرها به پستو خواهند رفت و قیمت تایرهای داخلی به شدت افزایش خواهد یافت. اتفاقی که باعث می شود تایر ایرانی به شدت در بازار کمیاب و گران شود و درنهایت دست آویز مناسبی برای باز کردن دروازه های واردات و تخصیص منابع ارزی برای وارد کردن تایر از چین شود.»
وی از مسئولان از بر هم زدن نظم و رویه فروش تایر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار