برای درمان کم کاری تیروئید مصرف غذا ها و دارو های مناسب بسیار موثر و بسیار حائز اهمیت است، بنابراین بهتر است با مواد غذایی مفید و مضر برای کم کاری تیروئید آشنا باشید. برای درمان کم کاری تیروئید مصرف غذا ها و دارو های مناسب بسیار موثر و بسیار حائز اهمیت است، بنابراین بهتر است با مواد غذایی مفید و مضر برای کم کاری تیروئید آشنا باشید.

کم کاری تیروئید شرایطی است که در آن بدن به اندازه کافی هورمون های تیروئیدی تولید نمی کند. هورمون های تیروئید به کنترل رشد، ترمیم سلول ها و سوخت و ساز بدن کمک می کند؛ بنابراین افراد مبتلا به کم کاری تیروئید ممکن است خستگی، ریزش مو، افزایش وزن، احساس سرماخوردگی و بی حالی را تجربه کنند. این بیماری بین یک تا دو درصد افراد را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده است. زنان ۱۰ برابر بیشتر از مردان به این بیماری مبتلا خواهند شد.
غذا ها به تنهایی کم کاری تیروئید را درمان نمی کنند، اما با این حال ترکیبی از مواد مغذی و دارو های مناسب می تواند به کاهش این علائم و عملکرد مناسب تیروئید کمک کند. در این قسمت از سلامت نمناک بهترین رژیم غذایی برای کم کاری تیروئید و باید و نباید های آن را برایتان ارائه خواهیم داد.
کدام مواد غذایی مهم هستند؟
اگر چه که رژیم غذایی نمی تواند کاملاً کم کاری تیروئید را درمان کند، اما سه نقش اساسی در مدیریت این بیماری خواهد داشت.
غذا هایی که حاوی مواد مغذی خاصی مثل ید، سلنیوم و روی هستند، می توانند به حفظ عملکرد طبیعی تیروئید کمک کنند.
غذا های دیگری هستند که با عملکرد تیروئید تداخل ایجاد می کنند، مثل غذا های حاوی گیتروژن یا سویا؛ بنابراین کاهش مصرف آن ها باعث بهبود علائم کم کاری تیروئید می شود.
بعضی از غذا ها و مکمل ها می توانند با چگونگی جذب تیروئید مرتبط باشند که محدود کردن این مواد نیز کمک کننده است. تیروئید کم کار می تواند منجر به اضافه وزن شود، زیرا متابولیسم فرد را آهسته تر خواهد کرد بنابراین شخص مبتلا به تیروئید کم کار باید برای یک رژیم غذایی سالم برنامه داشته باشد تا از اضافه وزن خود جلوگیری کند.
تغییر در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار