پایداری و مقاومت پناهندگان فلسطینی

برنا نیوز یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۶
شبکه العالم در برنامه «نوافذ» امشب، با دعوت از کارشناسان فلسطینی، موضوع مشکلات پناهجویان فلسطینی و مقاومت و پایداری آنان را به بحث می نشیند.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ موضوع مقاومت و پایداری مهاجران فلسطینی با وجود مشکلات بسیار زیاد آنان با حضور کارشناسانی چون؛ ارکان بدر؛ عضو دفتر سیاسی الجبهة الدیمقراطیة لتحریر فلسطین، زاهر ابو حمده؛ روزنامه نگار فلسطینی، فارس احمد؛ فعال سیاسی فلسطینی، محمد عدوان؛ فعال سیاسی، در برنامه «نوافذ» شبکه العالم بررسی می شود.
ارکان بدر؛ عضو دفتر سیاسی الجبهة الدیمقراطیة لتحریر فلسطین در خصوص مشکلات فلسطینیان می گوید؛ در حقیقت باید بگوییم تمام مشکلات و سختی ها را ملت مظلوم فلسطین دارند، مانند مهاجرت، پناهندگی، فقر، بیکاری و محرومیت. پناهندگان فلسطینی در لبنان به عنوان بخشی از پناهندگان فلسطینی در سراسر دنیا که تعدادشان به شش میلیون نفر می رسد، بر اساس قرارداد بین المللی 94، پایبند و ملتزم هستند به حقشان برای بازگشت به سرزمینشان که محقق نشده است و مسبب همه این مسائل رژیم اشغالگر صهیونیستی است.
وی ضمن تشکر از لبنان و مردمانش به خاطر حمایت از فلسطینیان، به بیان بخشی از مشکلات پناهندگان فلسطینی در این کشور پرداخت.
زاهر ابو حمده، روزنامه نگار فلسطینی، نیز در پاسخ به سوال مجری در مورد چالش هایی که جوانان فلسطینی با آن مواجه هستند و مشکلاتی که مانع ساخت آینده ای می شود که شایسته آنها است گفت؛ فلسطینی هایی که در اردوگاه ها هستند بیشترشان جوانان هستند که تعدادشان بیش از 35 درصد ساکنان است که اگر یک جوان فلسطینی بتواند از اردوگاه خارج شود و به دانشگاه لبنانی برود در معرض سختی هایی قرار می گیرد. مانند فشارهای روحی، مالی، اجتماعی، و اگر در یک تخصصی فارغ التحصیل شود علی رغم کم بودن فرصت های شغلی حتی در بعضی زمینه ها کارکردن برایش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار