صدراعظم و وزیر امور خارجه آلمان ضمن جانبداری و اعلام همبستگی با اظهارات ضداسلامی رئیس جمهور فرانسه، اعتراض رئیس جمهور ترکیه به این لفاظی ها را محکوم کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، دولت آلمان روز دوشنبه اعتراض «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه علیه اظهارات ضداسلامی «امانوئل ماکرون» همتای فرانسوی وی را «افتراآمیز» توصیف کرد.
به نوشته روزنامه « تایمز آو اسرائیل »، سخنگوی «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان ضمن محکوم کردن انتقاد اردوغان از ماکرون گفت: «این ها اظهاراتی افتراآمیز و کاملاً غیر قابل قبول است. به خصوص حرف هایی که درباره قتل مهیب معلم فرانسوی ساموئل پتی توسط یک افراط گرای اسلامی گفته شد».
از سوی دیگر «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان نیز با فرانسه درخصوص «مبارزه علیه افراط گرایی اسلامی» اعلام همبستگی کرده و اظهارات اردوغان را محکوم کرد.
ماس افزود: «میلیون ها شهروند شریف مسلمان در آلمان و سراسر اروپا زندگی می کنند و اشتباه است که مبارزه با اسلام گرایان مستعد خشونت را با اسلام هراسی مغالطه کرد».
وزیر امور خارجه آلمان در ادامه ادعاهایش گفت: «هر کسی که این مشکلات واقعی را با نژادپرستی و اسلام هراسی برابر ببیند، غیرمسئولانه و به نفع کسانی عمل کرده است که به دنبال ایجاد شکاف در جامعه ما هستند».
انتشار کاریکاتوری موهن در یک نشریه فرانسوی در دو هفته گذشته خشم جوامع اسلامی را برانگیخته است. این خشم با سخنان ماکرون در چهارشنبه هفته گذشته که به حمایت از این اقدام به بهانه آزادی عقیده پرداخته بود، دو چندان شده و مقامات بسیاری از کشورها از جمله اردوغان و عمران خان، موضع رئیس جمهور فرانسه را محکوم کردند.
پس از آن نیز اقدام یک معلم تاریخ فرانسوی در نشان دادن کاریکاتورهای موهن از پیامبر (ص) و کشته شدن او به دست یک چچنی، بازتاب گسترده ای در فرانسه داشته است. در پی این اقدام، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار