وزیر راه و شهرسازی گفت:جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی به عنوان یکی از آیتم های مهم سانحه باید در داخل کشور باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره سفر اخیر خود به اوکراین اظهار کرد: من در سفر به اوکراین حامل پیام تسلیت جناب آقای رئیس جمهور به دولت و ملت اوکراین بودم.
وی ادامه داد: بعد از تسلیم پیام تسلیت رئیس جمهور با رئیس جمهور و برخی از کابینه اوکراین که به بحث سانحه سقوط هواپیما ارتباط داشتند دیدار داشتم و همچنین جلساتی را با وزیر امورخارجه و وزیر حمل و نقل کشور اوکراین داشتیم. مسائلی که در این جلسات مطرح شد در بیانیه رئیس جمهور این کشور نیز وجود داشت و از همکاری و همراهی ویژه ایران در بررسی این موضوع تشکر کردند و همچنین قولی که رئیس جمهور کشورمان برای انتقال پیکر جانباختگان این حادثه به کشور اوکراین داده بود، انجام شد.
اسلامی گفت: در این جلسات تاکید شد روند بررسی سانحه به صورت مشارکت و طبق قواعدی که در این خصوص وجود دارد انجام و نتایج شفاف و نهایی آن اطلاع رسانی شود. این سفر بسیار مؤثر بود و سانحه در حال بررسی است و نتایج آن اعلام خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی در خصوص جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی نیز گفت: جعبه سیاه جزو لاینفک بررسی سانحه است و این سانحه چون در ایران رخ داده مسئول بررسی آن سازمان هواپیمایی بوده و طبق «انکس ۱۳» ایکائو در حال بررسی موضوع است. هیئت بررسی سانحه برای بررسی مدارک هواپیما نیز به اوکراین سفر کردند.
وی افزود: مردم عزیز ما بدانند از لحظات اول حادثه، سازمان هواپیمایی کشوری با همکاری شرکت بوئینگ و طرف اوکراینی و همه طرف هایی که باید در این بررسی حضور داشته باشند ارتباط برقرار کرده و نمایندگان آنها در روند بررسی سانحه حضور دارند و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار