کرونا تجربه ای است جهانی؛ موضوعی که گرچه با سلامت مردم درآمیخته اما به نظر می رسد بسیاری می کوشند رشته آن را همچون بسیاری از موضوعات دیگر با سیاست های جهانی گره بزنند.

اعظم طیرانی / محمود مصدق:
کرونا تجربه ای است جهانی؛ موضوعی که گرچه با سلامت مردم درآمیخته اما به نظر می رسد بسیاری می کوشند رشته آن را همچون بسیاری از موضوعات دیگر با سیاست های جهانی گره بزنند.
در این میان آنچه اهمیت دارد ضرورت نگاه هوشمندانه به عملکرد سازمان های جهانی مدعی حمایت از توسعه بهداشت جهانی در کشورهای در حال توسعه به ویژه کشور ماست تا بار دیگر تجربه غلطی همچون سیاست های دیکته شده جمعیتی تکرار نشود.
۵ پرسش از وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا
زهرا شیخی، سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی به تازگی با هشدار در خصوص همین مسئله، ضمن انتقاد از عملکرد سازمان بهداشت جهانی و ستاد ملی مقابله با کرونا در توییتر خود خواستار پاسخگویی به پنج پرسش مهم توسط وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا شد.
وی با طرح این پرسش ها که «چرا ۲۷ درصد نمونه های تحقیقات بالینی سازمان بهداشت جهانی مربوط به ایران است که تنها یک درصد از مبتلایان جهانی کرونا را دارد؟»، «چرا کشوری که به شدت تحریم دارویی است، در پژوهش های ناشناخته روی سلامت، در ردیف اول قرار می گیرد؟»، «چرا تجربه تلخ اعتماد به سازمان های ظاهراً جهانی در حوزه جمعیت را دوباره با کرونا تکرار می کنیم؟»، «چرا ترکیب ستاد ملی مبارزه با کرونا و نحوه تصمیم سازی آن شفاف نیست؟» و «چرا از نمایندگان ملت در مجلس هیچ کس عضو این ستاد نیست و از درون آن خبر ندارد؟» خطاب به مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: مردم باید ماسک بزنند اما کسانی که به بهانه کرونا معیشت و سلامت مردم را معامله می کنند باید ماسک از چهره بردارند؛ با جیب مردم بازی کردید، با جان آن ها بازی نکنید، سلامت مردم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار