30 درصد مرگ و میر جوانان به علت حوادث ترافیکی است

دریافت خبر : سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: مرگ و میر جوانان در کشور چند علت عمده دارد که حوادث حمل و نقل و ترافیکی در راس این علت ها است و 30 درصد را شامل می شود.

به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، سید حامد برکاتی روز سه شنبه در نشست خبری که به مناسبت روز جوان در وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: امید به زندگی نزدیک به 80 سال در کشور رسیده و این به علت مداخله هایی است که در گذشته در مورد مادران باردار و کودکان در وزارت بهداشت انجام شده است.
وی اظهار داشت: برای نگهداری امید به زندگی در این سن باید بیشترین توجه را به جوانان و پیشگیری از مرگ آنها داشته باشیم. در همه گروه ها و حتی در کودکان و سالمندان، حوادث حمل و نقل علت بزرگ مرگ و میر است، اما این علت در جوانان بیشتر است. علل دیگر مرگ و میر در جوانان شامل خودکشی، خشونت، سکته های قلبی و سوءمصرف مواد مخدر می شود.
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت وزارت بهداشت ادامه داد: خودکشی 6.5 درصد، خشونت ها 5.9 درصد و بیماری های قلبی و عروقی حدود ۵ درصد علت مرگ و میر جوانان را شامل می شود.
* 20 درصد جمعیت کشور جوانان بین 18 تا 29 سال هستند
وی بیان کرد: در حال حاضر حدود 20 درصد از جمعیت کشور جوانان بین 18 تا 29 ساله هستند. اگر 70 درصد حوزه سلامت در سایر حوزه ها مربوط به مسائل بین بخشی می شود، در حوزه جوانان باید نزدیک به 80 درصد همکاری بین بخشی انجام شود.
برکاتی ادامه داد: جوانان به دلیل فعالیت های اجتماعی و تاثیرگذاری فراوانی که دارند، هم حال و هم آینده کشور است. رفتارهای جوانان در حوزه های اجتماعی و رفتارهای پرخطر در سن 18 تا 29 سالگی و مباحث ازدواج و طلاق باید مدنظر باشد. اگر رفتار جنسی غیرسالم در جامعه کم شود، باز هم بیشترین گروه در معرض خطر، جوانان هستند. مصرف دخانیات و الکل و تحرک فیزیکی ناکافی نیز جزو عوامل خطر سلامت جوانان است.
مدیرکل دفتر ...

[ مشاهده متن کامل 30 درصد مرگ و میر جوانان به علت حوادث ترافیکی است ایرنا ]