امام جمعه دیر:

دیر شهرستانی مذهبی است/ برخی اعمال و رفتارها زیبنده نیست

لوگوی خبرگزاری مهر خبرگزاری مهر . جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۵
بوشهر - امام جمعه دیر گفت: گزارش هایی به ما می رسد که متأسفانه بعضی ها در همین شهرستان مذهبی ما هم نسبت به ارزش های اسلامی پایبندی ندارند.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته بندر دیر با تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه، اظهار داشت: تکریم حضرت زهرا سلام الله علیها در راستای تعظیم شعائر الهی و تکریم پیامبر اسلام (ص) و ائمه معصومین و شهدا است.
امام جمعه بندر دیر با اشاره به لزوم بیان شخصیت و سیره و منش حضرت زهرا (س)، افزود: از رهگذر برگزاری مراسم فاطمیه و بیان نحوه شهادت این بانوی بزرگوار از تحریف حقایق و تاریخ جلوگیری کنیم.
وی با تاکید بر حفظ وحدت در جامعه، ادامه داد: در مراسم فاطمیه از یک سو پاسدار اعتقادات خود باشیم اما مطرح کردن این اعتقادات هم نباید باعث بی احترامی به دیگران شود که همه گویندگان و بانیان مراسم باید رعایت کنند.
حسینی یادآور شد: وضعیت آبی کرونایی به معنی کاهش تعداد مبتلایان نیست بنابراین زدن ماسک و رعایت نکات بهداشتی در مراسم فاطمیه مد نظر باشد.
وی با اشاره به سالروز فرار شاه خائن از ایران، گفت: هدف ما از انقلاب حاکمیت اسلام و ارزش های اسلامی بود و همه مسئولان باید سعی کنند حدود و مقررات و ارزش های اسلامی را در جامعه رونق بخشند.
خطیب جمعه دیر ادامه داد: زمانی می توانیم ادعا کنیم که نظام ما صد در صد اسلامی است که در همه جا قوانین، قضاوت، بازار و برخورد ما با مردم اسلامی باشد و جامعه ما هم اسلامی باشد.
وی افزود: گاهی اوقات گزارش هایی به ما می رسد که متأسفانه بعضی ها در همین شهرستان مذهبی ما هم نسبت به ارزش های اسلامی پایبندی ندارند و بعضی از خانم ها در ماشین روسری می اندازند که برای ما که به عشق فاطمه زهرا (س) حرکت می کنیم، زیبنده نیست.
حسینی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری بیان داشت: دیروز ملت ما در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار