اسکار ۲۰۱۷ حاشیه ها و حتی گاف های بزرگی داشت که از دید رسانه های دنیا هم مخفی نماند؛ اما دروغ بزرگ اسکار را همه رسانه ها باور کردند. «کلاه سفیدها» جایزه بهترین مستند را گرفت.
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، روز گذشته خبری بر خروجی رسانه های ترکیه ای قرار گرفت مبنی بر اینکه جسد افسر سابق MI۶ انگلیس در نزدیکی خانه اش در استانبول پیدا شده است. «جیمز لو مسوریه» james le mesurier در خانه ای در یکی از محلات استانبول زندگی می کرد.
خبر مرگ وی یادآور اتفاقاتی است که در مراسم اسکار افتاده است.
هشتاد و نهمین مراسم جوایز اسکار در ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ در لس آنجلس برگزار شد. مراسمی که رویداد های عجیب کم نداشت. از ۵ فیلمی که در بخش مستند کوتاه نامزد دریافت جایزه شدند، ۳ تا مربوط به جنگ سوریه و مساله پناهجویان سوری بود. در کمال شگفتی، فیلم ۴۰ دقیقه ای کمپانی «Netflix» با عنوان «کلاه سفیدها» (White Helmets) برنده اسکار این بخش شد. طبق معرفی که در صفحه رسمی این مستند آمده، «کلاه سفیدها» درباره "امداگران داوطلبی است که در عملیات نجات غیرنظامیان گیرافتاده در مناطق جنگی سوریه شرکت دارند. "
فیلم پر از تصاویری است که «کلاه سفیدها» از روند «ایثار» خود در نجات غیرنظامیان برداشته اند. آن ها تنها در منطقه تحت کنترل جبهه النصره فعالیت می کنند و محکوم کردن دولت سوریه و نیروی هوایی روسیه به حملات کور به غیرنظامیان و کشتار آنها، جلوی دوربین های رسانه های جریان اصلی غربی و عربی، بخشی همیشگی از عملکرد آنهاست.
این سازمان به ابتکار یک افسر سابق اطلاعاتی بریتانیا، «جیمز لو مسوریه» james le mesurier تشکیل شد که سابقه حضور در بسیاری از ...

سرخط اخبار