الحشد الشعبی از دفع حمله تروریست های داعش در استان نینوی واقع در شمال عراق خبر داد.

به گزارش مشرق ، سازمان الحشد الشعبی عراق امروز (سه شنبه) اعلام کرد که شب گذشته توانسته حمله تروریست های داعش در جنوب شهر موصل را دفع کند.
به نوشته وبگاه اطلاع رسانی الحشد الشعبی، تروریست های داعش شب گذشته تلاش داشتند مواضع الحشد الشعبی در منطقه «الحضر» در جنوب شهر موصل را هدف قرار دهند که ناکام ماندند.
طبق بیانیه صادر شده، تیپ ۴۴ الحشد الشعبی پس از چند ساعت درگیری و استفاده از سلاح های سبک و نیمه سنگین و همچنین دوربین های دید در شب، توانست تروریست های داعش را به عقب براند.
در این بیانیه همچنین آمده است که هدف تروریست ها ایجاد ناآرامی در روستاها و شهرک های جنوب استان نینوی و شمال غرب استان صلاح الدین و همچنین قطع مسیر ارتباطی اصلی بود. منطقه «الحضر» در آوریل سال ۲۰۱۷ بدست نیروهای الحشد الشعبی از اشغال داعش خارج شد.
الحشد الشعبی روز گذشته نیز از چندین عملیات ناکام تروریست های داعش در مناطق شمالی عراق با هدف ایجاد نا امنی در این منطقه خبر داده بود. استان دیالی در شرق عراق نیز در روزهای گذشته شاهد حملات مداوم تروریست های داعش بود.
شامگاه یکشنبه تروریست های داعش با حمله گسترده به منطقه «امام ویس» در استان دیالی در شرق عراق شش نیروی الحشد الشعبی را به شهادت رسانده و ۱۷ نفر را از جمله فرمانده تیپ ۲۰ این نیرو را مجروح کردند.
این منطقه اکنون در کنترل کامل نیروهای الحشد الشعبی است و در مناطق مختلف استان دیالی، نیروهای الحشد مستقر شده اند. (جزئیات بیشتر)
حملات روزهای اخیر تروریست های داعش و سربرآوردن هسته های خاموش تروریست ها در حالی صورت می گیرد که عراق در دو ماه گذشته صحنه ناآرامی ها و اعتراضات داخلی بوده و در حال حاضر نیز دولت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار