تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: وقتی همه اصولگرایان در شورای ائتلاف هستند اما گروهی جدا برای خودش کار دیگری انجام می دهد، مردم به جریان نگاه می کنند نه یک گروه.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
گروه سیاست نامه نیوز : همخوانی بین وزن و ادعای جبهه پایداری باز به معمای انتخابات بدل شده است. پایداری خود را گفتمان غالب انتخاباتی می داند و به هیچ وجه نمی پذیرد کیک قدرت را با شورای ائتلاف شریک شود اما درباره صحت و سم این ادعا با بیژن مقدم گفتگو کردیم.
اگر پایداری سر موضع خودش بماند و به شورای ائتلاف نپیوندد، کدامیک گفتمان غالب انتخاباتی در تهران خواهند بود؟
از نظر قوت تشکیلاتی و بدنه، نگاه مردم به شورای ائتلاف است.
یعنی مردم لیست شورای ائتلاف را اصلی می دانند؟
بله، وقتی همه اصولگرایان در شورای ائتلاف هستند اما گروهی جدا برای خودش کار دیگری انجام می دهد، مردم به جریان نگاه می کنند نه یک گروه.
پایداری می گوید چون گفتمان خالص و شفافی دارد، برای همین گفتمانش برای مردم بیشتر جذاب است تا گفتمان شورای ائتلاف که مخلوطی از سلایق مختلف را در خود دارد، نظر شما چیست؟
این را باید مردم نظر دهند که اساسا گروهی به نام جبهه پایداری را می شناسند.
در واقع می فرمایید عامه مردم جبهه پایداری را نمی شناسند؟
بله معتقدم عامه مردم جبهه پایداری را نمی شناسند.
اما اعضای جبهه پایداری استدلال می آورند که زمان مجلس نهم لیست جدا از لیست جبهه متحد اصولگرایان دادند و توانستند نیمی از اعضای لیست خود را راهی مجلس کنند.
آن زمان دو لیست اشتراکی داشت. البته مجلس 290 نماینده دارد و اگر جبهه پایداری خوب کار کند می تواند تعدادی از نامزدهای مورد حمایتش را به مجلس بفرستد اما قطعا آن افراد در شهرستان ها خودشان اعتبار شخصی داشتند. مثلا یک شخصی در مشهد شناخته شده است اما راهیابی اش به مجلس فقط به اعتبار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار