سعید صفاتیان درباره توزیع مواد مخدر از سوی سازمان های مربوطه در بین معتادان گفت: با این اقدام از بعد قانونی می تواند مواد مخدر را در بین معتاد توزیع کرد اما باید سیستم های نظارتی به شکل فعال وارد عمل شوند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ در روزهای اخیر مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد دستگیر کردن معتادان متجاهر و بردن شان به مراکز خاص، اجرای یک کشتار جمعی بوده و با آن مخالف است.
فرید براتی سده در این رابطه طی گفتگو با یکی از رسانه ها گفت: معتادان در پاتوق ها هستند و برای دسترسی به مواد مخدر به سطح شهر می آیند. دولت باید به ما اجازه دهد که خودمان به این افراد مواد مخدر برسانیم.
دراین خصوص به سراغ یک درمانگر مواد مخدر رفتیم.
سعید صفاتیان، درمان گر اعتیاد، درباره کم وکیف خدمات رسانی به معتادان در روزهای کرونایی به خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری برنا گفت: نخستین بار بحث ارائه مواد مخدر به معتادان در سال 85 از سوی بنده در ستاد مبارزه با مخدر مطرح شد.
او با بیان اینکه در کمیته های مختلف این طرح به تصویب رسیده و برای مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شده است، افزود: بحث بر سر این بود که افراد بالای 60 سال در شرایط ویژه و تحت نظر پزشک در صورتی که درمان ها برایشان تاثیرگذار نباشد و از لحاظ مالی و پزشکی شرایطش را دارند، مواد مخدر دریافت کنند.
این درمانگر تاکید کرد: این طرح در صحن اصلی مجمع تشخیص مصلحت مطرح و رای آورد اما دولت در این باره اقدامی انجام نداد.
توزیع مواد مخدر در بین معتادان قابل اجراست
او با بیان اینکه بر اساس ماده 41 قانون مبارزه با مواد مخدر وزارت بهداشت مجوز تولید و مصرف دارو را برای مسائل درمانی، تحقیقاتی و پزشکی آزاد اعلام کرده است، افزود: این امر از سوی بهزیستی مطرح شده بر اساس ماده 41 قانون مبارزه با مواد مخدر قابل اجراست.
صفاتیان گفت: برای مثال در برخی از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار