نیروهای دولت وفاق ملی لیبی از آغاز عملیات نظامی وسیع در پاسخ به نقض آتش بس توسط نیروهای حفتر خبر دادند و این در حالی است که نهادهای بین المللی خواهان توقف درگیری ها برای تمرکز تلاش بر مبارزه با شیوع کرونا هستند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نیروهای دولت وفاق ملی لیبی عملیات نظامی گسترده ای را از امروز (چهارشنبه) برای مقابله با نیروهای ژنرال «خلیفه حفتر» که در حومه طرابلس مستقر هستند، آغاز کردند.
«مصطفی المجعی» سخنگوی مرکز اطلاع رسانی عملیات موسوم به «طوفان خشم» گفت که نیروهایشان عملیات جدیدی را در پاسخ به بمباران های بی وقفه محله های مسکونی طرابلس از سوی شبه نظامیان حفتر و نقض مکرر آتش بس توسط آنها، کلید زدند.
او افزود: «همه محورها در پایتخت شاهد درگیری های شدید و پیشروی های وسیع نیروهای ماست و عملیات زمینی پس از پایان تمهیدات آتش باری آغاز می شود».
نیروهای وفاق ملی لیبی همچنین از دستگیری شماری از نیروهای ژنرال خلیفه حفتر از جمله شماری مزدور در پایگاه هوایی راهبردی الوطیه در جنوب غرب طرابلس خبر داد.
«اسامه جویلی» فرمانده اتاق عملیات مشترک در بیانیه ای از دستگیری این شبه نظامیان حفتر از جمله شماری مزدور خارجی خبر داد، اما به ملیت آنها اشاره ای نکرد.
یک مقام نظامی دولت وفاق ملی لیبی هم که خواست نامش فاش نشود گفت که نیروهایشان پایگاه هوایی الوطیه را تحت کنترل خود گرفتند و در حال حاضر نیروهای نظامی منطقه غرب در حال برقراری امنیت در این پایگاه هستند که شبه نظامیان حفتر پیشتر آنجا را اتاق عملیات هوایی قرار داده بودند.
دولت وفاق ملی لیبی می گوید با وجود اینکه از روز شنبه موافقت شده بود آتش بس انسانی برقرار شود تا تلاش ها به سمت مبارزه با ویروس کرونا متمکز شود اما نیروهای حفتر با بمباران مواضع مختلف در پایتخت تعهدات خود را نقض کردند.
لیبی روز سه شنبه از ثبت اولین مورد ابتلای به ویروس کرونا در این کشور خبر داد.
نیروهای تحت امر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار